Şubat 18, 2024

Bitcoin Kritik Noktada: Analiste Göre Büyük Değişim Kapıda!


Deneyimli trader Dave the Wave’in analizine göre, kripto para dünyasında heyecan verici bir dönemeç yaşanıyor. Analiste göre Bitcoin, şu anda kritik bir dönüm noktasında bulunuyor ve piyasada önemli bir hareketlilik bekleniyor. Dave the Wave’in tahminlerine göre, Bitcoin yakın gelecekte ya yukarı yönlü muazzam bir ivme kazanarak zirveye tırmanacak ya da önemli bir düzeltmeyle karşı karşıya kalacak.

Bitcoin’in mevcut momentumu, 65.000 dolarlık bir ralliyi tetikleme potansiyeli taşıyor. Ancak, bu kırılma gerçekleşmezse, 41.000 dolarlık bir düzeltme bekleniyor. Dave the Wave, teknik analizine dayanarak “Fiyat kanaldan çıkabilirse teknik kısa vadeli hedef 65.000 dolar, ancak bu çıkış gerçekleşmezse, hedef 41.000 dolar olabilir.” şeklinde bir değerlendirme yaptı.

Bu analiz, Bitcoin yatırımcılarının dikkatini çekiyor çünkü piyasadaki bu belirsizlikler ve potansiyel büyük hareketler, stratejilerini gözden geçirmelerini gerektiriyor. Kripto para piyasaları hızlı değişimlere açık olduğundan, risklerin farkında olmak ve uygun risk yönetimi stratejileri benimsemek önemlidir.

Dave the Wave’in paylaştığı grafiğe göre, BTC’nin uzun vadeli bir regresyon bandından çıktığı ve bununla örtüşen kısa vadeli yükselen bir kanaldan çıkmak üzere olduğu görülüyor.  Dave the Wave, MACD (hareketli ortalama yakınsama sapması) göstergesinin, BTC’nin aniden parabolik hale gelip gelmeyeceği konusunda bir ipucu sağlayabileceğini söylüyor.

MACD, trader’ların potansiyel trend değişikliklerini belirlemek için sıklıkla kullandığı bir göstergedir. Bu gösterge, fiyatların kısa ve uzun vadeli hareketli ortalamaları arasındaki ilişkiyi göstererek trendleri tespit etmeye yardımcı olur.

Dave’e göre, MACD belirli bir seviyeyi aştığında, Bitcoin önceki dönemlerde olduğu gibi son bir yükseliş dalgası yaşayabilir ve ardından fiyat hızla yükselebilir. Özellikle Ocak 2021 ve Aralık 2017’de, Bitcoin’in fiyatı bu tür parabolik yükselişler sergilemişti. Analist, şu anda Bitcoin’in MACD göstergesinin, potansiyel olarak bu “parabolik güç” bölgesine girmesine yaklaşık bir hafta kaldığını belirtiyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?