Aralık 3, 2020

Bitcoin Kritik Eşikte! Bitcoin’de Düzeltme Yakın Mı?


Bitcoin, 19.500 dolar’ın altındaki muazzam satış baskısı altında hareket ettikten sonra yükseliş trendini yavaşlattı. Önde gelen kripto para birimi, 20.000 dolar’ın ötesinde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmak için son hareketine hazırlanmak için 19.000 dolar seviyesine yerleşti.

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan’da, bugün YouTube üzerinden paylaştığı videoda, Bitcoin’in son fiyat hareketlerini değerlendirdi. Manukyan ilk olarak yukarıya hareketi neyin engellediğine değindi. Manukyan’a göre bu durumun sebebi teknik olarak hızlı bir hareket yaşanmış olması.

“Buralarda biraz geri çekilme hareketlerinin devam etmesi söz konusu olabilir.”

Bunun yanında yükselişin devam etmesi için gerekli gördüğü durumu dile getirdi. Manukyan’a göre 20.000 dolar hareketinin yukarıya doğru hareket etmesi için, Bitcoin’in kapanış bazında 19.500’lerin üzerinde kalması gerek.

Pek çok piyasa uzmanı Bitcoin fiyatından düzeltme yaşanacağını öngörüyor. Fakat bunun “olumsuz” bir durum olarak algılaması yanlış olabilir. Düzeltme gerçekleştirdiği taktirde, bunu aksine sağlık bir fiyat hareketi olarak değerlendirebiliriz. Tabi burada düzeltmenin ne kadar büyük oranda gerçekleşeceği de merak konusu. Şant Manukyan bu konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Benim beklentim bir düzeltme gelse bile, bunun 2017 hareketine benzer olmayacağı. Yani gerçekten sınırlı bir düzeltme olacağı.”

Son olarak Manukyan Bitcoin fiyatının hareket tarzını baz alarak, fiyatın uzun süre 19.000 dolar seviyesinde gitmeyeceğini belirtti. Piyasa uzmanına göre ya 19.500’lerin üzerine doğru bir hareket gelecek, ya da bir düzeltmeye girilecek. Manukyan bu düzeltmenin alım için bir fırsat olacağını vurguladı ve Bitcoin’in önümüzdeki sene daha yüksek fiyat görmek için hazırlandığını belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?