Bitcoin Kış Uykusunda

Bu hafta kripto para piyasasında boğalar koşturuyor. Piyasa genel olarak, Bitcoin ve Ripple gibi dijital varlıkların fiyatındaki artışla düzelmeye girdi. Kripto para birimlerinin çoğu, Aralık ayında gördüğü seviyelerden önemli ölçüde daha yüksekte ticaret yapıyor.

Birçok uzman, özellikle Bitcoin gibi kripto paraların fiyatlarındaki artışın, İran’a yönelik saldırılar nedeniyle ABD’deki gerginlikten kaynaklandığına inanıyordu. Ancak, gerginlik giderildiğinde, Bitcoin trendi tersine çevirerek 8.000 Dolar seviyesinin altına geriledi. BTC’nin kırmızı ayak izlerini diğer kripto paralar izledi.

Bitcoin Destek Buldu

Bitcoin fiyatındaki artış, güçlü bir direnç çizgisine dokunduktan sonra büyük bir darbe almıştı. Azalan trend çizgisi, BTC’nin Haziran 2019’da yaklaşık 13.800 Dolar seviyesine ulaşmasından sonra başladı. Bitcoin, uzun bir süredir kayda değer bir toparlanma göstermedi.

Şu anda ise lider kripto para, 7800 Dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor. 7700 Dolar seviyesinin altına yaptığı hareketi uzun sürmedi ve bu nokta önemli bir destek gibi görünüyor. 7000 Dolar’a olan olası bir düşüşü önlemek için 7700 Dolar seviyesini takip etmekte fayda var.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.