Mart 17, 2023

Bitcoin Kahini Yine Konuştu: Bu Detaya Dikkat!

Bitcoin fiyatının 2022 yılındaki dip fiyatını doğru bilen analist, kripto para piyasasına ilişkin yeni tahminlerini paylaştı.

DonAlt takma adıyla tanınan analist, bankacılık sektöründe yaşanan sıkıntıların BTC için bir katalizör olacağına inanıyor.

“Sahip olduğumuz makro gelişmeler göz önüne alındığında, ki bu temelde bankalara olan inancın şu anda yok olması anlamına geliyor. Bir grup insan aslında 2008 tarzı banka çöküşünü tekrar yaşayacağımızı düşünüyor. Ben o düşüncede değilim ama bankacılık uzmanı da değilim. Bu yüzden benim için gerçekten önemli değil. Bundan şüpheliyim. Dürüst olmak gerekirse, Amerika’da olduğu gibi bir dizi hükümet müdahalesi alacağımızı düşünüyorum…

Ve bu temelde kripto paralar için gerçekten yükseliş yaratma gücüne sahip. Temelde Bitcoin bunun için yaratıldı. BTC 2008’in öfkesiyle doğdu. Satoshi o zamanlar her şeyin nasıl geliştiğine çok ama çok kızgındı. Ve aynı şeyin tekrar yaşanması açıkçası temelde yükseliş anlamına geliyor.”

Banka Koşusu Bitcoin Fiyatı için Yükseliş Yaratabilir!

Ancak DonAlt, bir banka koşusunun kripto piyasaları üzerinde kısa vadeli olumsuz bir etkisi olacağını söylüyor.

“Sorun şu ki, gerçekten bir banka koşusu olursa ve bankalar her yerde çökerse, bu piyasayı biraz aşağı çekecektir. Her şeyi aşağı çekecektir. Bu da kısa vadede Bitcoin’i aşağı çekecektir. Ancak en iyi senaryoya göre bankacılıkta bir sorun yaşanmaz ve hükümet devreye girerse her şey çok daha iyiye gider.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?