Mart 4, 2023

Bitcoin Kahini Konuştu: Ralli Ne Zaman?

Bitcoin (BTC) fiyatının 2022 yılındaki dip fiyatını doğru tahmin eden DonAlt, beklenen rallinin ne zaman gelebileceğini tartıştı.

DonAlt, Twitter’da yaptığı açıklamada eski varlık piyasalarının BTC fiyatı üzerinde bir “düşüş baskısı” yarattığını belirtti. DonAlt’a göre, geleneksel piyasalar yükselişe geçtiğinde bir ralli ihtimali olacaktır.

“BTC geleneksel piyasalar tarafından sürükleniyor ama S&P kan kaybederken yeni dipler yapmayı reddediyor. Geleneksel piyasalar sıçrama yaptığı anda, BTC’den büyük bir yeşil mum bekliyorum.”

Haber hazırlanırken Bitcoin 22.370 dolar civarında işlem görüyordu. Fiyat son 24 saatte ortalama aynı kalsa da genel görünüm düşüş yönünde.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere analist, piyasaların yatay seyretmesine karşın ralli tahmininin hala geçerli olduğunun da altını çizdi. Ancak borsadaki sıçrama birebir olarak kripto para piyasasına yansımayabilir.

Altcoin Sherpa, Bitcoin’in muhtemelen daha fazla aşağı yönlü fiyat hareketi göreceği görüşünde. Trader’a göre, Bitcoin bir toparlanmayı ateşlemeden önce başka bir satış kaydetme riskiyle karşı karşıya.

“Şu anda daha yüksek bir dip seviyenin oluştuğunu görüyor olabiliriz ama ben pek sanmıyorum. Başka bir düşüş göreceğimizi düşünüyorum. Not: Hala orta vadede 30.000 $’a çıkacağımızı düşünüyorum.”

bitcoin fiyat tahmini

Altcoin Sherpa ayrıca Bitcoin’in uzun bir ayı kışından geçmesinin olasılık dahilinde olduğunu söylüyor.

“Bazıları zirveyi Mayıs 2021 olarak işaretliyor. Diğerleri ise Kasım 2021 olarak işaretliyor. Her iki durumda da, bu Bitcoin ayı piyasasında uzun bir süre geçti. Ve BTC fiyatının gerçekten ‘dibe vurması’ için muhtemelen çok daha uzun bir süre geçmesi gerekecek.”

Bitcoin fiyat grafiği

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?