Bitcoin İşlem Ücretleri Bu Ay Yüzde 500 Arttı

Bitcoin’in fiyatı yükselebilir, ancak işlem ücretleri de yükselebilir. Geçen aya kıyasla Bitcoin göndermenin ortalama maliyeti %525’ten fazla arttı.

Bitinfocharts’ın verilerine göre Bitcoin başına işlem ücretleri şu anda ortalama 5.80 dolar. Artışın büyük çoğunluğu, son üç gün içinde gerçekleşti ve tabi süre zarfında Bitcoin fiyatı da 11.000 doları aştı. İşlem ücretleri sadece son üç günde iki katına çıktı.

Esasında ücretler genellikle daha yüksek ağ kullanımıyla artışa geçer. Bitcoin’in son 11.000 doların üzerindeki rallisine ek olarak gerçekleşen ek talebi göz önüne alırsak bu büyük bir sürpriz değil.

Yüksek işlem ücretleri, Bitcoin’in mempool olarak bilinen işlem kuyruğunun sıkışmasına karşılık gelir. Mempool verileri 24 Temmuz’da zirveye ulaştı ve yaklaşık 80 megabayt değerinde işlem ağda işlenmeyi bekliyor. Bir biriktirme listesi olduğunda, Bitcoin göndermek isteyenler daha hızlı işlem gerçekleştirmek için ücretleri yükseltir (çünkü madencilerin daha yüksek ücretli işlemleri işleme olasılığı daha yüksektir).

Bitcoin işlem ücretleri en son Mayıs ayında bu kadar yükselmişti. Bitcoin’in Halving etkinliğinden sonra, ortalama Bitcoin ücreti iki yılın en yüksek seviyesi olan 6.60 dolar civarındaydı. Daha sonra geri düştü, şu anki fiyatından aynı şekilde yeniden düşüşe geçebilir.

Son olarak Bitcoin’in en yakın rakibi Ethereum’daki ağ ücretleri de bu ay %180 arttı ve ortalama 1,4 dolar fiyatına ulaştı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.