Bitcoin’in Son Düşüşünü Tahmin Eden Analistten Yeni Fiyat Tahmini

0

Teknoloji girişimcisi Alex Mashinsky (fintech platformu Celsius Network’ün CEO’su), Bitcoin’in yükseliş makro trendini koruyarak yukarı yönlü yörüngesine devam edeceğine inanıyor. CEO, Bitcoin fiyatının 2021’in sonunda 160.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Sektördeki uzmanlar tarafından artık Elon Musk’ın bile Bitcoin’in hakimiyetinini durduramayacağı düşünülüyor. Musk’ın güvenilirliği ve etkisi nihayet kripto topluluğu üzerinde zayıflarken, Bitcoin’i daha iyi anlayanlar – Celsius’un kurucusu Alex Mashinsky gibi – oyuna müdahele etmeye başladı.

BTC Yıl Sonuna Kadar 100.000 Doları Aşacak

Sadece haftalar önce piyasadaki coşku tüm zamanların en yüksek seviyesindeydi, ancak Mashinsky Bitcoin’in 30 bin ABD doları aralığında sert bir düzeltme görebileceğini doğru bir şekilde tahmin etti. Pek çok insan buna inanmak istemedi, ancak hepimiz bu durumun yaşandığına şahit olduk. Bu %50’ye yakın düşüş, Bitcoin’in şimdiye kadar gördüğü en şiddetli düşüş olmasına rağmen, genel olarak yıl sonu fiyat hedeflerine ilişkin tahminler iyimserliğini koruyor.

Alex Mashinsky gibi diğer kripto hayranları da Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşması konusunda iyimser ve Twitter profil fotoğraflarına lazer gözleri ekleyerek Bitcoin’e desteklerini gösteriyorlar.

Mashinsky’nin tahmini, El Salvador’un Bitcoin’i yasal para olarak benimsemesi gibi kripto dünyasındaki son gelişmeler tarafından destekleniyor. Bir sonraki büyük gelişmeyi kaçırma endişesi nedeniyle diğer ulusların da aynı şeyi yapabileceğini ve böylece gelişmekte olan piyasa ülkeleri tarafından Bitcoin’in benimsenmesinde bir patlamaya yol açabileceğini düşünüyor.

Kitco News’teki yakın zamanlı bir röportajı sırasında Mashinsky, yüksek kaldıraçlı tüm trader’ların temizlendiğini, Bitcoin’in fiyatının stabilize olduğunu ve önemli direnç seviyelerine ulaştığını belirtti.

Ayrıca mashinsky’ın tahminini dayandırdığı şeylerden birisi de Bitcoin’in milyonlarca kullanıcısı olan ve Bitcoin ve kriptoların potansiyelini bir enflasyon koruması olarak gören Paypal, Visa, Robinhood ve Venmo gibi yeni ana akım firmaları cezbetmiş olması gerçeği. Fiyatların yalnızca tüm kaldıraç piyasadan silindiği için yükselmesi gerektiğini ve Bitcoin’in yaklaşık 30.000 dolarda destek bulması gerektiğini belirtiyor.

Mashinsky, Musk’ı “Turist” Olarak Nitelendiriyor

Bitcoin için diğer “A sınıfı BTC elçileri” arasında Michael Saylor ve Jack Dorsey (her ikisi de Haziran ayının başlarında Miami’deki Bitcoin 2021 konferansına katılan) gibi isimler yer alıyor. Ne yazık ki Elon o kulübe dahil değil. Mashinsky şakacı bir tavırla ona “turist” dedi ve Musk’ın kriptoyla yanlış nedenlerle (yani, başkalarına yardım etmek için değil kendi çıkarlarını ilerletmek için) ilgilendiğini ima etti.

Mashinsky, son birkaç aydaki Twitter etkinliği Bitcoin fiyatı üzerinde güçlü bir etkiye sahip olan Elon Musk’ın, kripto topluluğu içinde yavaş yavaş güç kaybettiğine inanıyor. Bununla birlikte, faaliyetleri blok zinciri ve kripto para birimlerinin faydaları hakkında bilgili olmayan yeni gelenleri uzaklaştırdığı için Bitcoin üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olmaya devam ettiğini belirtti.

Enflasyon Artıyor

Son zamanlarda ABD ve diğer ülkeler son zamanlarda aşırı miktarda kağıt para bastı ve enflasyon oranları oldukça arttı arttı. Bu durum tüm bunların gerçekte ne anlama geldiği konusunda ciddi endişeler yarattı. Uzmanlar kuruluşların ve bazı ülkelerin kripto para birimi kervanına katıldığı düşünülürse, 1 milyon dolarlık bir Bitcoin o kadar da uzakta olmadığını düşünüyorlar.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın