Şubat 17, 2023

Analist Açıkladı: Bitcoin İleride Büyük Bir Sıçrama Görebilir!

Dün dünyanın ilk kripto para birimi olan Bitcoin, 24.000 dolar seviyesini aşmıştı. Ardından altı ayın en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Hatta bugün erken saatlerde Bitcoin fiyatı 25.000 doların üzerine çıkmıştı. Ancak, BTC’nin 25.120 dolar civarında reddedilmesiyle bu hareket çok uzun süre devam edemedi. O zamandan beri varlık düşüş eğiliminde.

Haber yazıldığı sırada Bitcoin, son 24 saatte %3,73’lük bir kaybın ardından 23.732 dolar olarak fiyatlandırıldı.

Ayrıca raporlar, toplam piyasa değerinin de yaklaşık %3 düştüğünü ve şu anda 1,09 trilyon dolar seviyesinde olduğunu iddia ediyor. Bununla birlikte, işlem hacmi %10 artarak 80,7 milyar dolara ulaştı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin’in aşağı yönlü hareketinin en olası nedenlerinden biri, ABD’de haftalık işlerin azalmasıyla birlikte güçlü enflasyon verileri olabilir. Bu durum enerji ürünlerinin maliyetinin artmasına ve Federal Rezerv’in faiz oranlarını yükseltmesine yol açmıştır.

Bu arada, trader’lar 59 binden fazla fonu tasfiye ettiği için toplam likidasyon geçtiğimiz gün 185 milyon dolar olarak kaydedildi. En yüksek tasfiye 2,53 milyon dolar ile Bitmex’ten kaydedildi.

Bitcoin Fiyatını Büyük Kazançlar Bekliyor

Diğer taraftan, Bitazu Capital’de kripto analisti ve kurucu ortak olan Mohit Sorout’a göre, Bitcoin’in tüm yükseliş sinyallerinin temeli olarak kabul edilen DCA göstergesi ortaya çıktı. Bu, Bitcoin’in dolar-maliyet ortalaması esasına göre yatırım yapıldığında göstereceği performansı tahmin eden bir göstergedir.

Dahası, DCA göstergesi ne zaman parlasa Bitcoin’in büyük kazançlar kaydettiği gözlenmiştir. Örneğin 2015’te BTC %7.400, 2019’da %160 ve 2020’de %640’a ulaşmıştır. Bu, DCA’nın dördüncü kez gerçekleşmesi olsa da, Bitcoin ileride büyük bir sıçrama görebilir.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?