Bitcoin İle Hamburger Satın Almak: Burger King’in Kripto Hamlesi!

Kripto paralar piyasaya çıktıklarından bu yana çok büyük bir ilerleme gösterdi. 2009 yılında çok az bir kesim tarafından bilinen bu dijital paralar şimdilerde büyük firmalar tarafından ödeme yöntemi olarak kullanılıyor ve bu gelişme kripto para sektörünün önünü açıyor. Popüler restoran zinciri olan Burger King’de bu yolda önemli bir gelişmeye imza attı.

Venezüella’daki popüler fast-food mağazası Burger King, 40 yere genişleme planlarıyla Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı. Burger King’in Cryptobuyer adlı bir şirketle yaptığı anlaşma sayesinde müşteriler Bitcoin’in yanı sıra Ethereum, Dash, Litecoin, Binance Coin ve Tether kullanarak hamburger alabilecek.

Cryptobuyer’in buradaki işlevi, ödeme sonrasında kripto para fonlarını geleneksel para birimlerine dönüştürmek. Bununla birlikte şirket konuyla ilgili bir tweet paylaştı ve “Burger King ile ticari ittifakımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ekonomik zorluklarla mücadele eden ülkede kripto para kullanımı hali hazırda oldukça yaygın. Bunun yanında kendi dijital parası olan ülkede, Burger King sayesinde kripto paraların kullanımı daha da yaygın hale gelecektir. Bununla birlikte daha fazla şirketin bu yolda önünü açacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.