Bitcoin için Yeni Veriler Olası Toparlanmaya İşaret Ediyor: İşte Detaylı Analiz!


Tezgah üstü piyasalar (OTC) para çekme işlemleri 230.000 BTC’ye kadar yükseldi. Bunu 90.000 Bitcoin varlığı daha takip ettikten sonra, trader’lar duygularını düşüş eğiliminden yükselişe çevirdi.

Bitcoin fiyatı bir süredir konsolide olmaya devam ederken, “Harcanmamış İşlem Çıktısı (UTXO)” verisi olası bir büyümeye işaret ediyor. Bu model, yeni bir işlemde girdi olarak kullanılmayan işlem çıktısını gösteren Bitcoin’in temel bir unsurudur.

Trader Mignolet’e göre UTXO’daki yükseliş, artan cüzdan aktivitesi ve çok aktif Tezgah Üstü (OTC) ticaretle bağlantılı olabilir. Mignolet, CryptoQuant analizinde şunları kaydetti:

İkinci çeyrekten bu yana devam eden sinir bozucu fiyat konsolidasyonu döneminde en dikkat çekici veri UTXO sayısıdır ve bu tür davranışlarda bulunabilen kuruluşlar kurumlar ya da balinalardır.

Analist, yüksek volatiliteye rağmen, para çekme işlemlerinin beklenmesinin olağandışı olmadığını belirtti. Ancak bu kez, OTC para çekme işlemleri 230.000 Bitcoin civarında seyretti. Ve ardından 90.000 BTC daha geldi.

bitcoin analiz

Bakılması gereken bir diğer metrik de kârdaki UTXO yüzdesidir. Tanım olarak bu metrik, kârdaki toplam UTXO setinin yüzdesini gösterir. Kârdaki UTXO’nun daha yüksek değerleri piyasanın zirvelerini gösterirken, kârdaki UTXO’nun daha düşük değerleri piyasanın diplerini gösterir.

Bitcoin Trader’ları Yükseliş Hissiyatını Arttıyor

UTXO’nun kârı büyük ölçüde düşmüştü. Bu düşüş, Bitcoin’in şu anda değerinin altında olabileceği anlamına geliyor. Ayrıca, kısa vadede kazanç elde etmek isteyen yatırımcılar için birikime başlama zamanı gelmiş olabilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Trader Mignolet, BTC’nin yakında yeniden canlanabileceği sonucuna varmak için OTC ticaret faaliyeti ile UTXO verilerini karşılaştırarak fiyatta düşüşlerin artması sonucunda dahi bir toparlanma olasılığına işaret ediyor.

Öte yandan Bitcoin fonlama oranı da benzeri bir toparlanma hissiyatını yansıtıyor. Pozitif bir fonlama oranı genel havanın yükseliş yönünde olduğunu gösterirken, negatif bir hava kısa pozisyon alanların kontratlarını açık tutmak için uzun pozisyon alanlara ödeme yaptığını gösterir. Dolayısıyla, düşüş eğilimi söz konusudur. 2 Eylül itibariyle Bitcoin fonlama oranı %-0,002’ye düşmüştür.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?