Mart 4, 2024

Bitcoin için Potansiyel Düzeltme Uyarısı: Peter Brandt Yatırımcıları Uyardı!

X’te yayınlanan bir yazıda Peter Brandt, Bitcoin fiyatının %223’lük artışından sonra geri çekilme olasılığını ele aldı. Finans piyasasında bir kural olarak, yükseliş dalgaları genellikle soğuma dönemleriyle takip edilir.

Tarihsel olarak, Bitcoin fiyatı Kasım 2021’de Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine 68.789 dolara ulaştıktan sonra Kasım 2022’de %422’ye varan bir düşüşle 16.291 dolara geriledi. Brandt’ın analizine göre, BTC fiyatı bu yıl içinde önemli bir düşüş yaşadı ve bu “kambur çöküş” ve “tümsek dökümü” hareketi olarak adlandırıldı.

Bitcoin şu anda 24 saatlik bazda %4,12 artışla 64.148 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Fiyatın 50 günlük ve 200 günlük Hareketli Ortalamalarının üzerinde işlem görüyor olması, yükseliş trendinin gücünü vurguluyor.

Peter Brandt’a göre, Bitcoin fiyatındaki olası bir geri çekilme, bir satın alma fırsatı olarak değerlendirilebilir. Volatiliteye rağmen, piyasanın %15 – 20 arasında bir düzeltme yaşayabileceği düşünülmektedir. Bu durumda, 55.000 dolar seviyesinin yeniden test edilmesi bir satın alma fırsatı olarak değerlendirilebilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Brandt, daha önceki tahminlerinde Bitcoin’in bu boğa döngüsünde 200.000 dolarlık bir zirveye ulaşabileceğini öngörmüştü.

Kaynak : The Crypto Basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?