Şubat 26, 2023

Bitcoin için Kritik Seviyeler Belirlendi: Ne Yönde Olacak?

Bitcoin fiyat tahminleri bir süredir oldukça farklı sonuçlar önerse de Bloomberg Intelligence, 25.000 doların ana direnç olarak kalmaya devam edebileceği uyarısı yaptı. Bu dirence ilişkin endişelerin devam etmesiyle birlikte fiyat haftayı 23.000 doların üzerinde bitirmeye çalışıyor.

Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin Boğalarının Hedefi 30.000 Dolar!

TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD hafta sonunun en düşük seviyesinden 600 dolar artışla 23.318 dolara ulaştı.

Fiyattaki son hareket, beklentinin üzerinde gelen enflasyon verileri nedeniyle ABD hisse senetlerinin zarar gördüğü riskli varlıklar için zorlu bir haftanın ardından mütevazı bir geri dönüşe işaret ediyor.

Tüm bu gelişmelere rağmen Bitcoin tahmini yapan uzmanlar bu ay bitmeden önce aşılması gereken seviyelerin aşılmadığına dikkat çekti. Bu konuda görüşlerini açıklayan Kaleo ve benzeri analistler iyimser görünümünü korusa da genel olarak görüşler oldukça karmaşık.

Altcoin Sherpa ise 30.000 dolarlık seviyeye ulaşmak için “4 ila 6 haftalık” bir zaman dilimine ihtiyaç olduğunu düşünüyor. Analist Mags ise BTC’nin hala boğa piyasasına geçiş aşamasında olduğuna inanıyor. Analiste göre yükseliş için “boyun çizgisinin” kırılması gerekiyor.

BTC teknik analiz

Bloomberg Analisti ise Daha Karamsar

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, boğaların 25.000 dolarda yer alan direnç bölgesini aşmasına ilişkin zorluklara dikkat çekti.

BTC/USD söz konusu olduğunda “daha taktiksel yönelimli olanların muhtemelen duyarlı satışa odaklanacağını” öngörürken, “satın al ve tut türlerinin üstünlük kazanması biraz zaman alabilir” yorumu yaptı.

Bir önceki hafta, 25.000 doların büyük bir engel teşkil etmeyeceği ve BTC/USD’nin çok fazla çaba sarf etmeden bu seviyeyi aşabileceği yönündeki umutlar yüksek kalmıştı.

Ancak olay gerçekleştiğinde, görevin büyüklüğü ortaya çıktı. Borsa emir defterlerindeki taleplere ek olarak, özellikle Bitcoin’in 50 haftalık ve 200 haftalık trend çizgileri olmak üzere kilit hareketli ortalamalar (MA’lar) yukarıda yer alıyordu.

Düşen 50 haftalık MA’nın kendisi McGlone’un “trendin aşağı yönlü olmaya devam ettiği” sonucuna varmasına yol açtı.

Bitcoin dolar haraketi

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : CoinTelegraph
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?