Mart 25, 2023

Bitcoin için Kritik Seviye Belirlendi: Yatırımcılar Dikkatli Olmalı!

Bitcoin son zamanlarda önemli fiyat artışları kaydederek Haziran 2022’den bu yana en yüksek değerine ulaştı. Fiyat son hareketle birlikte 28.000 dolar seviyesini aştı. Ancak analistler, BTC’nin 29.000-30.000 dolar seviyesinde önemli bir dirençle karşılaşabileceği ve bu seviyeyi aşmadan önce bir dizi fiyat düzeltmesi yaşayabileceği konusunda uyarıyor.

CryptoQuant tarafından derlenen verilere göre, 2-3 yıllık aralıklar için gözlemlenen Harcanmamış İşlem Çıktısı (UTXO) endeksi, bu kategori için gerçekleşen fiyatın 29.700 dolar olduğunu gösteriyor. Bu yaş aralığı için UTXO oranı, toplam UTXO’ların %12,64’ünü oluşturmaktadır. Bu da uzun vadeli yatırımcılar tarafından tutulan önemli miktarda BTC’nin yakında satılabileceği anlamına gelebilir.

bitcoin on-chain veriler

Bu satış, 2-3 yaş aralığı için gerçekleşen fiyatın 28.200 dolar olan 6-12 ay endeksinden daha yüksek olmasından kaynaklanıyor olabilir. Geçmişte bu iki endeks arasında bir geçiş olduğunda, bu durum genellikle bir fiyat düzeltmesiyle sonuçlanmıştır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, UTXO endeksinin uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının davranışları hakkında değerli bilgiler sağlayabilmesine rağmen, kripto para biriminin fiyatını etkileyebilecek birçok faktörden sadece biri. Piyasa duyarlılığı, düzenleyici gelişmeler ve benimseme oranları gibi diğer değişkenler de önemli bir rol oynayacaktır.

Yine de UTXO verileri, uzun vadeli sahiplerin potansiyel olarak kâr elde etmesi nedeniyle Bitcoin’in kısa vadeli bir dalgalanma ile karşı karşıya kalabileceğini gösteriyor. BTC’nin yakın gelecekte 29.000-30.000 dolarlık direnç seviyesini aşıp aşamayacağı henüz belli değil, ancak veriler bunu yaparken önemli engellerle karşılaşabileceğini gösteriyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : AZCoin News
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?