Eylül 2, 2023

Bitcoin için Korkutan Eylül Ayı Geldi: İşte Güncel Tahminler ve Riskler!


Tarihsel olarak Eylül ayı Bitcoin için en kötü dönem olagelmiştir. Görünüşe göre bu kez de durum farklı olmayacak. BTC, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yedi spot BTC ETF başvurusunun tümünü ertelemesinin ardından güçlü bir satış baskısı altına girdi.

Fiyat 25.778 dolar civarında işlem görürken, analistler herhangi bir katalizör olmadığı için fiyattaki düşüşün devam etmesini bekliyor.

Micahel Van de Poppe, özellikle ETF onaylarında gecikmeler nedeniyle, daha fazla düşüş eğilimi bekleyen ‘short’ işlemlerin artacağına inanıyor. Bu, yükseliş trendine geçmeden önceki son düşüş olabilir.

Eylül ayı piyasalar için genellikle korkunç bir aydır. Bitcoin için tarihteki en kötü aydır ve önceki yıllarda da muazzam miktarda kan aktığını görüyorduk.

Bitcoin tarihinde yükselişle tamamlanan bir Eylül ayının yaşandığı sadece iki örnek var bunlar da 2015 ve 2016’da görüldü. Bu tarihten sonra BTC fiyatı her ay ortalama %5-8 oranında değer kaybetmiştir. Bu, BTC fiyatının 200 haftalık EMA’sının altına düşebileceği ve 23-24.000 dolara doğru ilerlediği anlamına gelebilir.

Bitcoin fiyat aralığı olan 24.700 ila 25.200 dolar, potansiyel giriş noktaları için izlenmesi gereken önemli bir alandır. Bu düşük seviyelerin başarılı bir şekilde test edildiğini görürsek, önemli yükseliş sapmalarının oluşmasına yol açabilir. Bununla birlikte, bu aralık aşılırsa, muhtemelen 23.000 ila 23.500 dolar civarında, hatta 20.000 dolara kadar daha derin seviyelere doğru ilerliyor olabiliriz.

Bitcoin On-Chain Verilerde Güçsüz Kalmaya Devam Ediyor

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin fiyatı güçlü satış baskısı görmeye devam ederken, on-chain veriler de BTC’nin 25.400 dolarlık ana destekten yoksun olduğunu doğruluyor.

İzlenmesi gereken bir diğer istikrarlı ölçüt de balina stabilcoin birikimidir. Santiment’e göre, BTC balinaları şu anda tamamen kararsız görünüyor. Bitcoin balinalarının stabilcoin cüzdan büyüklüğündeki bir artış, bir geri dönüşe işaret edecektir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?