Bitcoin İçin Gözler Buraya Çevrildi! Fiyat Hareketlenebilir

0
Bitcoin İçin Gözler Buraya Çevrildi! Fiyat Hareketlenebilir

Geçtiğimiz dönemlerde, Elon Musk’ın Tesla’sının üç aylık kazanç raporları Bitcoin (BTC) fiyatı üzerinde önemli bir etkiye sahip oldu. Amerikan otomotiv şirketinin birkaç saat içinde üçüncü çeyrek kazançlarını bildirmesi bekleniyor. Bu gelişmede BTC fiyatının hareketlenmesine neden olabilir.

Tesla Bitcoin işlemlerini her bildirdiğinde lider kriptonun fiyatını etkilemeyi başardı. Alım yaptığını açıkladığında fiyat yükseldi ya da satış yaptığında da fiyatın düştüğüne şahit olduk. Bitcoin’in bu gibi gelişmelerden etkilendiği bilinen bir gerçek.

Bitcoin tesla raporu etkileyebilir

Örneğin son raporunda 936 milyon dolarlık dijital varlık satışı gerçekleştirdiğini açıkladı. Bu da Tesla’nın elindeki Bitcoin’lerin yüzde 75’inin satıldığı anlamına geliyordu. Söz konusu duyuru Bitcoin fiyatı üzerinde bir satış baskısı oluşturdu. Diğer bir örnek olarak; Tesla, 8 Şubat 2021’de ilk kez 1.5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını bildirdiğinde BTC 44.000 dolar seviyesini aşarak o dönem tarihi bir rekora imza attı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, sadece kazanç raporları değil Elon Musk’ın Twitter paylaşımlarının bile kripto para piyasası üzerinde kayda değer bir etkisi mevcut. Bu sebeple kazanç raporlarının Bitcoin fiyatı üzerinde olumlu ya da olumsuz bir etkisini görebiliriz.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın