Ekim 19, 2022

Bitcoin İçin Gözler Buraya Çevrildi! Fiyat Hareketlenebilir


Son güncellenme : 19.10.2022 - 21:37

Geçtiğimiz dönemlerde, Elon Musk’ın Tesla’sının üç aylık kazanç raporları Bitcoin (BTC) fiyatı üzerinde önemli bir etkiye sahip oldu. Amerikan otomotiv şirketinin birkaç saat içinde üçüncü çeyrek kazançlarını bildirmesi bekleniyor. Bu gelişmede BTC fiyatının hareketlenmesine neden olabilir.

Tesla Bitcoin işlemlerini her bildirdiğinde lider kriptonun fiyatını etkilemeyi başardı. Alım yaptığını açıkladığında fiyat yükseldi ya da satış yaptığında da fiyatın düştüğüne şahit olduk. Bitcoin’in bu gibi gelişmelerden etkilendiği bilinen bir gerçek.

Bitcoin tesla raporu etkileyebilir

Örneğin son raporunda 936 milyon dolarlık dijital varlık satışı gerçekleştirdiğini açıkladı. Bu da Tesla’nın elindeki Bitcoin’lerin yüzde 75’inin satıldığı anlamına geliyordu. Söz konusu duyuru Bitcoin fiyatı üzerinde bir satış baskısı oluşturdu. Diğer bir örnek olarak; Tesla, 8 Şubat 2021’de ilk kez 1.5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını bildirdiğinde BTC 44.000 dolar seviyesini aşarak o dönem tarihi bir rekora imza attı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, sadece kazanç raporları değil Elon Musk’ın Twitter paylaşımlarının bile kripto para piyasası üzerinde kayda değer bir etkisi mevcut. Bu sebeple kazanç raporlarının Bitcoin fiyatı üzerinde olumlu ya da olumsuz bir etkisini görebiliriz.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?