Ocak 23, 2024

Bitcoin için Çanlar Çalıyor: Gazeteci Colin Wu’dan 200.000 BTC Uyarısı!

Kripto para dünyasının popüler gazetecilerinden Colin Wu, Mt. Gox’un yakın zamanda başlattığı doğrulama sürecine dikkat çekti. Wu, borsanın gönderdiği e-mail’lerde Bitcoin ve Bitcoin Cash için ödeme adreslerinin doğrulanmasını ve sahiplik onayının kanıtlanmasını istiyor.

Bu hamle, PayPal hesapları aracılığıyla Japon Yeni cinsinden tazminat aldıklarını teyit eden alacaklıların Aralık 2023 haberlerinin ardından geldi ve devam eden geri ödemelerin 2024 yılına kadar uzaması planlandı.

Bu gelişmeden ortaya çıkan temel endişe, Mt. Gox’un piyasaya sürdüğü söylenen önemli miktarda Bitcoin’leri içermesi. Tahminler 142.000 BTC ile 200.000 BTC arasında değişirken, kaynaklar arasında fikir birliği olmaması kripto topluluğu içindeki endişenin artmasına neden oldu. Piyasadaki isimler, önümüzdeki 60 gün içinde potansiyel bir 200.000 BTC’nin piyasaya sürülmesinden endişe ediyor.

Mt. Gox’un elinde halen 143,000 BCH bulunması, Bitcoin ve Bitcoin Cash sürümünün piyasa dinamikleri üzerindeki birleşik etkisine ilişkin spekülasyonları arttıran çok önemli bir detay. Borsanın kontrolünde olduğu bildirilen ilave 69 milyar yen ile durum, daha geniş piyasa duyarlılığını etkileme potansiyeli nedeniyle dikkatleri üzerine topladı.

Sektör bu gelişmekte olan senaryoyu yakından izlerken, analistler ve meraklılar Mt. Gox’tan daha fazla ayrıntı ve onay bekliyor. Topluluk içindeki saklı beklenti, bu hikayenin öneminin altını çiziyor ve önümüzdeki haftalarda dikkatli bir gözlem için odak noktası haline getiriyor.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?