Ocak 31, 2024

Bitcoin için Beklenen Veri Geldi: Herkes Yanılmış Olabilir!

CryptoQuant’ın on-chain verilerine göre, Bitcoin madencileri rezervlerini satmaya devam etmiyor. Veriler, madenciler tarafından tutulan BTC miktarının 28 Kasım 2023’ten bu yana yalnızca 12.755 BTC azaldığını ve bunun toplam arza kıyasla kayda değer olmadığını belirtti.

Medyada yer alan haberlerde ve analistlerin paylaşımlarında; madencilerin düşen fiyatlar, artan enerji maliyetleri ve artan rekabet gibi piyasa rüzgarlarıyla başa çıkmak için Bitcoin varlıklarını sattıklarını iddia ediliyordu. Ancak CryptoQuant’ın verileri, bu iddiaların asılsız olduğunu ve madenci akışlarının yanıltıcı yorumlarına dayandığını gösteriyor.

bitcoin madencilik verileri geldi

CryptoQuant’ın verileri, son aylarda madenci cüzdanlarından bazı büyük çıkışlar olsa da, bu hareketleri dengeleyen önemli girişlerin de olduğunu gösteriyor. 15 Ocak 2024’te bir madenci cüzdanından 2.000 BTC’lik bir çıkış oldu, ancak aynı gün başka bir madenci cüzdanına 2.500 BTC’lik bir giriş oldu. Bu, o gün madenci rezervlerindeki net değişimin aslında 500 BTC pozitif olduğu anlamına gelir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin madencilerinin elinde bulunan varlıklar bir süredir sabit kalmaya devam ediyor. Yaklaşan yarılanmayla birlikte madencilerin maliyetleri karşılamak adına satış yapması beklense de beklentiler gerçekleşmedi.

CryptoQuant’a göre, madenci rezervlerinin mevcut seviyesi 1.833.222 BTC’yken, 28 Kasım 2023’te 1.845.997 BTC olan seviyeden yalnızca %0,69 daha düşük bir seviyede yer alıyor. Bu 12.755 BTC’lik fark, şu anda 18.635.000 BTC olan toplam Bitcoin arzının yalnızca %0,07’sine denk gelmektedir. Dolayısıyla madenci satışlarının piyasa üzerindeki etkisi ihmal edilebilir düzeydedir ve Bitcoin’in son dönemdeki fiyat oynaklığını açıklamamakta.

Kaynak : AZCoin News
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?