Aralık 9, 2023

Analiz Firması: Bitcoin için Beklenen 50 Bin Dolar Seviyeleri Bu Tarihlerde Mümkün!

Görünüşe göre Bitcoin nihayet 45 bin dolar seviyesindeki kilit direnç noktasında bir nefes aldı. Şu anda asıl soru Bitcoin bir adım geri mi atacak mı? Yoksa aranan 50.000 dolar işaretine doğru bir hamle mi yapacak.

Büyük bir piyasa analiz firması olan CryptoQuant’ın analistleri, 2024’ün başlarında Bitcoin’in değeri için iyimser bir yörünge öngörüyor.

Umutlar Yüksek

Güvenilir bir piyasa analiz firması olan CryptoQuant’ın uzmanları, Bitcoin meraklıları için bazı iyi haberler verdi. Sayıları hesapladılar ve 2024’ün ilk aylarında 50.000 ila 53.000 dolar arasında bir yere potansiyel bir yükseliş öngörüyorlar. Rapor, gerçekleşen fiyat metriği aracılığıyla görülen olumlu işaretleri inceliyor ve pazar büyümesi için umut verici bir geleceğe işaret ediyor.

Bitcoin için Sırada Ne Var

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere CryptoQuant analistlerine göre, piyasa değeri, kullanıcı etkinliği, işlem hacmi ve Metcalfe fiyat değerleme bandı gibi ölçütlere bakmak bize olumlu bir tahmin veriyor. Raporda “Bitcoin boğa ayı piyasası döngüsü göstergesi” adı verilen ve tam bir boğa piyasasında olduğumuzu öne süren ama aynı zamanda tarihsel olarak fiyat rallilerinde duraklamalara veya düzeltmelere yol açan potansiyel bir “aşırı ısınmış boğa aşaması” hakkında uyarıda bulunan bir araç tanıtılıyor.

Ancak rapor, olumlu havanın ortasında uyarıcı bir not da düşüyor. Şu anda, dolaşımdaki BTC arzının %86’sının kârlı olduğu düşünülüyor. Bu da piyasanın zirvesine ya da kısa vadeli düşüşlere işaret edebilir. Yüksek fonlama oranları da potansiyel bir piyasa düzeltmesine ilişkin endişeleri artırıyor.

İhtiyata rağmen, piyasadaki genel duygular, iki büyük olayla ilgili heyecanın etkisiyle iyimser. Birincisi, yaklaşan BTC yarılanması ve ikincisi, SEC tarafından bir spot Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) olası onayı. Onaylanması halinde bu, Bitcoin’i doğrudan takip eden ilk ETF olarak tarihi bir hamle olacaktır.

Tarih Tekerrür Edecek mi?

Büyük bir İngiliz bankası olan Standard Chartered’ın analistleri heyecanı daha da arttırdı. Bu bağlamda daha da olumlu bir projeksiyon sundu. Bitcoin’in değerinin önümüzdeki yılın sonuna kadar 120.000 dolar gibi etkileyici bir rakama fırlayabileceğini öngörüyorlar. Bu cesur tahminin ardındaki neden, Bitcoin madencileri için artan karlılıktır. Çıkarılan her BTC için daha fazla kazandıklarından, mevcut arzın azalmasının BTC fiyatını potansiyel olarak yükseltmesi mümkün.

BTC’nin önemli dalgalanmalar yaşadığı geçmiş olaylarla paralellik kurulduğunda ortaya büyük bir soru çıkıyor. Bitcoin benzer bir başarıyı yakalayabilir mi? BTC şu anda 43.697 dolar değerinde. Kripto topluluğu, fiyat geçmişinde kayda değer bir bölüm daha yaratıp yaratmayacağını görmek için sabırsızlıkla izliyor.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?