Şubat 15, 2024

Bitcoin için 600.000 Dolar Tahmini: ETF’nin Etkisi Bu Tarihte Zirve Yapabilir!


Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının ardından şirketlerin beklentilerinin gerçekleşmesi halinde fiyatın 600.000 dolara doğru ilerlemesi öngörülüyor.

ABD’de spot BTC ETF’lerinin piyasaya sürülmesinden bu yana Bitcoin fiyatında da olumlu hareketlilik oldu. Fonlar, yalnızca son beş günde ortalama 425 milyon dolar eklenerek 5 milyar doların üzerinde net giriş kaydetti. Bu da girişlerin devam etmesi halinde fiyatın daha da yükselebileceğine ilişkin beklentileri arttırdı.

Analisler, ETF’lere sağlanan her 1 milyar dolarlık girişin Bitcoin fiyatına 2900 dolarlık yükseliş katkısı sağladığını hesapladı. Bu da 150 milyar dolarlık ETF girişi beklentisiyle birleşince spekülasyonları arttıran önemli bir detay oldu.

Dijital Varlıklar Finansal Profesyoneller Konseyi’nin (DAC FP) kurucusu Ric Edelman, ETF’lerin 2025’in sonundan önce bu giriş seviyesine ulaşmasını bekliyor.

Genel olarak, bağımsız finansal danışmanlar yaklaşık 8 trilyon dolarlık varlığı yönetiyor ve %2’lik potansiyel ve beklenen bir tahsisat BTC ETF’lerine toplam girişi yaklaşık 160 milyar dolara çıkararak 150 milyar dolarlık tahmini etkiliyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu beklentiler ve oranlama doğru çıkarsa fiyat 600.000 dolara kadar fırlama potansiyeli barındırıyor. Piyasa değeri de 11,7 trilyon dolara ulaşarak altın’a oldukça yaklaşacak. Ancak girişlerin ve oranların bu şekilde devam etmesinin herhangi bir garantisi bulunmamakta.

Kaynak : The Crypto Basic

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?