Bitcoin, HYN, UNI: Kripto Para Piyasasında Son Durum

Bitcoin, 11.150 doların üzerine 2 haftanın en yüksek seviyesine sıçradı, ancak bir kez daha reddedildi ve 11.000 doların altına düştü. Büyük hacimli altcoinler volatilite eksikliği gösteriyor. Bunun yanında, 1 Eylül’den önce Uniswap kullanan herkese airdrop edilen 400 UNI tokeninin değeri neredeyse 3.500 dolara ulaştı.

Bitcoin 2 Haftalık Yeni Bir Zirveye Ulaştı

Yakın tarihli haberlerimizde de bildirildiğimiz üzere Bitcoin’i, 11.000 dolarlık psikolojik seviyeyi aşmaya çalışması bir mücadeleye dönüştü. Son 24 saatte, önde gelen kripto para birimi, önemli ölçüde daha sağlam görünen başka bir girişim başlattı. Bu girişimle, BTC 10.900 dolardan yaklaşık 11.179 dolara (Binance’de) yükseldi. Bitcoin, birkaç saat boyunca 11.000 dolar seviyesinin üzerindeki konumunu korudu. Ancak, ayılar müdahale etmeye karar verdi ve fiyatı şu anda bulunduğu yere 10.950 dolara düşürdü.

Sonuç olarak, 11.000 dolar, BTC’nin 2020’nin yeni zirvelerine giden yolundaki en kritik direnç olmaya devam ediyor. Tekrar yükselirse, Bitcoin sonraki direnç seviyeleri olan 11.200 dolar, 11.350 dolar ve 11.500 dolarla mücadele etmek zorunda kalacak.

BTC, son fiyat düşüşünü engelleyen 10.900 dolarlık ilk desteğin üzerinde işlem görüyor. Bu seviyenin altındaki bir kırılma, Bitcoin’i 10.500 dolar, 10.330 dolar, 10.140 dolar ve 10.000 dolarlık bir sonraki destek seviyelerine gönderebilir.

Büyük Hacimli Altcoin’lerde Volatilite Eksikliği

Geçtiğimiz 24 saat içinde, çoğu büyük hacimli altcoinler istikrarlı bir performans sergiliyor.

Ethereum, Ripple, Crypto.com Coin ve Litecoin yaklaşık olarak dün ile aynı seviyelerde yer alıyor. ETH 380 Dolar, XRP 0.25 Dolar, CRO 0.165 Dolar, LTC 48 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, Bitcoin Cash, 5. sıra için Polkadot’u geride bıraktı. Öte yandan, BCH, Binance Coin’e benzer şekilde sadece %1 düştü.

İlk 20 kripto para arasındaki fiyat istikrarına rağmen, düşük hacimli altcoinler arasında volatilite oldukça belirgin. Hyperion, %94’lük bir artışla dikkat çekiyor. HYN’nin fiyat hareketi, şirketin Titan cüzdanında yerleşik bir takas işlevi başlattığını açıklamasından yalnızca birkaç gün sonra gerçekleşti.

Bunun yanında, Uniswap platformunu 1 Eylül’den önce kullanan herkese airdrop yaptığı 400 UNI tokenının değerinin 3.500 dolara ulaşması da ilginç. Bu, token fiyatının şu anda 5.6 dolar civarında fakat öncesinde Binance’de yaklaşık 8.7 dolara kadar yükselmişti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.