Ocak 18, 2021

Bitcoin HODL, Doğru Bir Yatırım Stratejisi Mi?

Kripto para sektörünün aşina olduğu “Hayat boyu beklemek” anlamına gelen bir terim olan “HODLing”, Bitcoin’de büyük para kazanmak için en faydalı yöntem olarak değerlendirilebilir.

Kripto para piyasasının dalgalı hareketinin herhangi bir zamanda farklı eğilimleri ateşlediği biliniyor. Bu istikrarsız harekete karşı piyasa tepkisi daha sonra teknik tablolara yansıtılıyor ve bu da kripto para biriminin nereye gittiğine dair sinyaller veriyor. Teknik göstergeler hiçbir zaman dijital varlıkların bir sonraki adımını tam olarak doğru bir şekilde belirleyemez, bu nedenle temel analize ihtiyaç duyulur. Ayrıca kısa vadeli sinyaller yanıltıcı da olabilmektedir. Uzun vadeli sinyallerin yanılma oranının çok daha düşük olduğunu söyleyebiliriz.

Glassnode on-chain analitik platformunun CTO’su, birçoğu tüm zamanların en yüksek seviyesinde olan temel göstergelerin önemi konusunda topluluğa güvence verme görevini üstlendi. BTC balinalarının tüm zamanların en yüksek seviyesinde olması şaşırtıcı değil. Bu büyük oyuncular, fiyat artışıyla ilişkilendirildi, ancak perakende yatırımcıları fiyatı 30.000 dolar seviyelerine gönderen son Bitcoin satışında daha büyük bir rol oynadı. En az 1 BTC’ye sahip balinaların sayısındaki artış, şu anda piyasa duyguları dikkate alındığında şaşırtıcı olmayabilir. Geçen yılın Kasım ayındaki fiyat artışı, ralliyi bekleyen alıcılar için bir giriş noktasıydı, bu nedenle balina adreslerinin zirveye çıkması bekleniyor. Bitcoin’in temelleri de gelişiyor ve yükseliş rallisinin başlangıcına denk gelen hash oranındaki artış, bunun iyi bir göstergesi.

Tüm bu göstergelerin yanında tarihsel olarak Hodl yapan yatırımcılar, Bitcoin’den en fazla parayı kazananlar oldu, ancak bu karlar hemen gelmiyor. Kar elde etmek, fiyatlardaki düşüş başlayana kadar gerektiği kadar ayı piyasasından geçmeyi gerektiriyor. Bitcoin’in yoğun piyasa belirsizliğinin olduğu başlangıç ​​günlerinde, holding en çekici yatırım stratejisi olmayabilir, ancak bundan 10 yıl önce, sadece 1.000 dolar değerinde Bitcoin bulundurmak herkesi multimilyoner yapardı.

Eğer bir kripto para yatırımcısı hodl yapıyorsa değer kaybetmeye başlayan kripto paralarını satmak yerine değerinin tekrar yükselmesini bekleyecek demektir. Kâr birikimi için en çok başvurulan yöntemlerden biri HODL’ing olmuştur.

Benzer şekilde, Bitcoin’inizi önümüzdeki on yıl boyunca tutmak, piyasa hala erken aşamalarında olduğu için en karlı strateji olabilir. 2021’de Bitcoin’in minimum %185 oranında artması ve yılın sonunda fiyatı en az 100.000 dolar’a çıkarması bekleniyor. Bir kez daha, yalnızca uzun vadeli yatırımcılar, pastanın en büyük dilimini eve götürmek için iyi bir konumda görünüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?