Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

Bitcoin ve kripto paraların popülaritesi gün geçtikçe artıyor. Bu artış ile beraber insanların bu para birimlerine olan talebi de artıyor. Bu talep artışı da insanları Bitcoin almaya itiyor. Peki Bitcoin almak için ne yapmalı? Bitcoin hesabı nasıl açılır?

Bitcoin almanın bir çok yolu var. Bunlardan bir tanesi Bitcoin ATM’si, diğeri fiziki Bitcoin bayileri diğeri ve bizim asıl ilgileneceğimiz yol, kripto para borsaları. Başta Bitcoin olmak üzere kripto paraya sahip olan herkesin öncelikle bir kripto para borsasına kayıt olması gerekir. Bu borsalar Binance.com gibi küresel kripto borsaları olmakla beraber BtcTurk veya Paribu gibi yerel borsalar da olabilir.

Bitcoin veya herhangi bir kripto para birimi satın almak isteyen kişi, öncelikli olarak bu borsalardan birinde hesap açmalıdır. Hesap açma süreci ise dakikaları alacak kadar kısa ve kolay bir süreçtir. Hesabı açan kişi, herhangi bir banka hesabı ile bu borsaya bir miktar para yatırır ve yatırılan para miktarınca, herhangi bir dijital parayı satın alabilir. Daha sonra satın alınan bu Bitcoin veya herhangi bir dijital parayı istediği zaman, paranın o anki değerinden alıp satabilir.

Paranız borsada bulunan cüzdanınız içinde güven altındadır. Fakat bazı borsalarda hack saldırıları ile cüzdanların içi boşaltılabilmektedir. Bu yüzden bazı yatırımcılar, borsanın güvenliğine ek olarak, bazı güvenlik önlemleri de almaktadır.

Eğer borsalara güvenmez ve bitcoininizi daha da kontrol altına almak isterseniz bilgisayarınıza yükleyeceğiniz bitcoin cüzdan programlarını veya online bitcoin cüzdanlarını da tercih edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.