Bitcoin Hashrate’i 83 Günde %128 Yükseldi!

0

Bitcoin hashrate’in de yükseliş son iki haftada çok yüksek bir seviyeye ulaştı ve 28 Haziran’dan bu yana iki kez saniyede 174 exahast (EH/s) seviyelerine ulaştı.

Bitcoin’in ağ hash oranı şu ana kadar en düşük 69 EH/s seviyesine gerilemişti fakat bugün itibariyle yaklaşık 83 günde bu oran %128 artış gösterdi ve 158 ES/s seviyesine doğru ilerledi. Bitcoin hashrate oranlarının çok düşük seviyelerine düşmesinin ardından Haziran ayının sonunda Bitcoin madenciliği yapan birçok madenci ani bir çıkış yaptı. İstatistiklere göre madencilerin %96’sı bilinmeyen bir nedenden dolayı madencilikten ayrıldı.

Bitcoin Hashrate Oranları Toparlanmaya Başladı

Raporlara göre yaklaşık 83 gün önce veya iki aydan daha uzun bir süre önce Bitcoin hashrate’i büyük bir düşüş yakalamıştı ve 28 Haziran tarihinde 69 EH/s gibi çok düşük bir seviyeye gerilemişti.

Çin hükümetinin ülke içinde yarattığı baskılardan dolayı birçok Çinli Bitcoin madencilik sistemlerini Çin sınırları dışına taşımaya başlamıştı. Çin hükümetinin yapmış olduğu büyük operasyonlar sonrasında ise Çin’de Bitcoin madencilik faaliyetleri çok ciddi bir düşüş yaşadı. Nisan 2021 yılında ise Çin’in Bitcoin hashrate dominasyonu %46’ya kadar geriledi.

Benzeri bir durum Ethereum’da da yaşandı, iki ay önce saniyede 504 terahash’e kadar düşüş gösteren oranlar bugün yaklaşık olarak 740 terahash oranlarına yükselmeyi başardı. Haziran 2021’e kıyasla Ethereum hash oranı ortala %46 artış gösterdi.

Bitcoin Zorluğunun Tekrar Artması Bekleniyor!

Bitcoin blok yüksekliği 693.504’ten bu yana art arda dört artış yaşadı ve bu artışların devam etmesi bekleniyor. Sırayla %6.03, %7.31, %13.24 ve %4.54 artışla son iki haftada bir yükseliş gösterdi. Bu yükselişin devam etmesi beklendiği için çok yakında Bitcoin zorluğunun yine Haziran 2021 öncesi seviyelerine çıkması bekleniyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın