Eylül 27, 2019

Bitcoin Hashrate Oranı Rekor Seviyede


Son güncellenme : 27.09.2019 - 14:19

Bitcoin hashrate oranı rekor seviyeye ulaştı!

Hashrate oranı Bitcoin madenciliğinde kullanılan bir terim. Bu oran, Bitcoin madenciliği yapan bütün donanımların toplam hesaplama gücünü ölçüyor. Yani Bitcoin hashrate oranın artması madenciliğe rağbetin arttığını gösterirken azalması tam aksi bir sonuca götürüyor analisti.

Bitcoin’de büyük depremlerin yaşandığı bu günlerde, hashrate oranın aksi bir şekilde yükselmesi ilginç. Hashrate oranı tarihi bir zirve gördü. Bitcoin’de kullanılan toplam hesaplama gücü yaklaşık 109 kentilyon hashe ulaştı. Bu seviye Bitcoin için rekor bir seviye demek.

Blockchain.com’dan alınan verilere göre, bundan önce görülen rekor seviye, 18 Eylül 2019’da 103 kentilyon hash olarak ölçülmüştü. Bu rekor seviyenin ardından 23 Eylül’de 67 kentilyon olarak ölçülen oran, sadece iki gün gibi kısa bir süre içersinde 109’u buldu.

Bu oranın yükselmesi Bitcoin için olumlu bir haber. Bitcoin madenciliğine olan talebin bir hayli arttığı gösteren bu veri, aynı zamanda blockchain ağının güvenliğini artırıyor. Çünkü bu ağda olan madenci sayısı arttıkça blockchain ağının güvenliği de artıyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?