Bitcoin Hashrate Oranı Rekor Seviyede

0
Bitcoin hashrate oranı rekor seviyeye ulaştı!

Hashrate oranı Bitcoin madenciliğinde kullanılan bir terim. Bu oran, Bitcoin madenciliği yapan bütün donanımların toplam hesaplama gücünü ölçüyor. Yani Bitcoin hashrate oranın artması madenciliğe rağbetin arttığını gösterirken azalması tam aksi bir sonuca götürüyor analisti.

Bitcoin’de büyük depremlerin yaşandığı bu günlerde, hashrate oranın aksi bir şekilde yükselmesi ilginç. Hashrate oranı tarihi bir zirve gördü. Bitcoin’de kullanılan toplam hesaplama gücü yaklaşık 109 kentilyon hashe ulaştı. Bu seviye Bitcoin için rekor bir seviye demek.

Blockchain.com’dan alınan verilere göre, bundan önce görülen rekor seviye, 18 Eylül 2019’da 103 kentilyon hash olarak ölçülmüştü. Bu rekor seviyenin ardından 23 Eylül’de 67 kentilyon olarak ölçülen oran, sadece iki gün gibi kısa bir süre içersinde 109’u buldu.

Bu oranın yükselmesi Bitcoin için olumlu bir haber. Bitcoin madenciliğine olan talebin bir hayli arttığı gösteren bu veri, aynı zamanda blockchain ağının güvenliğini artırıyor. Çünkü bu ağda olan madenci sayısı arttıkça blockchain ağının güvenliği de artıyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın