Ocak 26, 2024

Bitcoin Halving İle Piyasada Yaşanabilecek Senaryolar


Son güncellenme : 27.01.2024 - 12:23

Uzun zamandır beklenen Bitcoin ETF onayı yatırımcıların umduğu sonucu getiremedi ve BTC yükseldiği noktada kalıcı olamadı. 40.000 doların altına düştü. Şimdi dikkatler Bitcoin halvingine çevrildi ve bu olayın potansiyel olarak en büyük kazananı Ethereum olacak.

210.000 blok madencilik işlemi tamamlandığında ki bu durum yaklaşık olarak her dört yılda bir gerçekleşir. Bitcoin madencilerine işlemler için ayrılan blok ödülü yarıya düşer. Bu olay yeni BTC’lerin dolaşıma giriş hızını yarıya indiren etkisi nedeniyle halving (yarılanma) olarak adlandırılıyor.

Bu olayın amacı yeni paraların dolaşımını azaltmak ve Bitcoin‘in fiyatını arttırmaktır.

Cathie Wood’a Göre Ethereum Bitcoin ‘i Geride Bırakacak

Wood’un uzun vadeli tahminleri Bitcoin ve Ethereum için iddialı tahminler sunuyor. 2023’den 2030’a kadar Bitcoin için üç senaryo öngörüyor;
258.000 dolarlık bir ayı piyasası ve 1.48 milyon dolarlık bir boğa piyasası. Ethereum için ise 2022’den 2032’ye kadar piyasa değerinin 20 trilyon doları aşabileceğini ve bu durumun her bir ETH’nin değerini 166.000 dolara çıkarabileceğini öngörüyor.

Finansal Kurumlar ETH İçin Yükseliş Sinyali Veriyor

Yatırım yönetim firması VanEck’in raporu Ethereum‘un geleceği için olumlu bir öngörü sunuyor ve Rapor Ethereum’un piyasa fiyatı için 2030 yılına kadar üç potansiyel senaryo çiziyor; bir boğa senaryosu, bir ayı senaryosu ve bir temel senaryo.

Bir boğa yükselişi sonucu durumunda Ethereum’un piyasa fiyatı, mevcut değerinden 31 kat artarak 51.006 dolara yükselebilir. Bu iyimser senaryoyu destekleyen parametreler ise Ethereum’un güvenlik sunma kapasitesi ve bir değer varlığı saklama olarak kullanımıyla destekleniyor.

Ethereum İçin ETF Onayı Önemli Bir Etken Olması Bekleniyor

SEC Bitcoin ETF’leri onayı, kripto para endüstrisinde önemli bir kilometre taşı olarak kabul ediliyor ve bu karar kripto paraların finans sektöründe daha geniş kitlelerce kabulüne doğru önemli bir adım olarak görülüyor. SEC, spot Ethereum ETF başvuruları hakkında 23 Mayıs 2024 tarihine kadar karar verecek.

ETF’lerden Bitcoin’in yarılanmasına kadar birçok olay Ethereum’un fiyatını yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkarabilir ve yatırımcılara önemli kazançlar sağlayabilir ancak bunların hepsi tahminden ibaret.

Kaynak : finbold.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?