Ocak 15, 2023

Analist Ralliden Tatmin Olmadı: Bitcoin Hala Kötü Durumda!

Kripto para piyasasında düşüşlerin 2022 yılı boyunca düşeceği konusunda ısrarcı tavrıyla tanınan Capo, yeni tahminini paylaştı. Analiste göre Bitcoin ve kripto varlıklarda yaşanan son ralli herhangi bir şey ifade etmiyor. Yeni düşüşler çok yakında devam edecek.

Capo takma adıyla tanınan analist, son yedi günde Bitcoin‘in %21, Ethereum’un %23 ve birçok altcoin’in %30 artmasına rağmen düşüş görünümünün devam ettiğini belirtti.

Capo’ya göre Bitcoin hala 21.000-22.000 dolar civarındaki kritik direnicini kırmakta zorlanıyor.

“Piyasa beklenenden daha fazla sıçradı. Bu konuda hemfikirim. Ancak düşüş senayorsunun geçersiz olduğunu söylemek mümkün mü? Gelin size yeni dip seviyelerin neden hala olası olduğunu belirteyim.

Bitcoin hala en büyük direnicini test ediyor. Haftalık kapanış oldukça önemli, ancak yükseliş teyidi hala yok…”

Analist capo Bitcoin tahmini

Capo, benzer direncin Ethereum, toplam kripto piyasa değeri (TOTAL) ve toplam altcoin piyasa değeri (OTHERS) grafiklerinde de mevcut olduğunu düşnüyor. Analist, ETH için 600 dolar da dahil olmak üzere tüm enstrümanlar için düşüş fiyat hedeflerini ikiye katladı.

Ethereum fiyat tahmini

kripto para tahmini

Ethereum analiz grafiği

Analist Capo son olarak S&P 500’ün tekrarlayan düşük zirveler oluşturduğunun altını çizdi. Analist, içinde bulunduğumuz çeyreğin pek çok şirket için pek iyi geçmeyeceğini düşünüyor.

“Geleneksel piyasalardaki düşüş trendi de bozulmadı. SPX sürekli daha düşük zirveler oluşturmaya devam ediyor ve kazanç seansının kötü geçmesi bekleniyor.”

S&P 500 ve kripto para

Capo’nun grafiği, Cuma günü 3.999 puandan kapanan S&P 500’de yaklaşık %22’lik bir düşüşe işaret ediyor.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?