Mart 11, 2020

Bitcoin Hala Güvenli Liman Olarak Değerlendirilebilir Mi? İşte Uzman Görüşleri

Sayısız uzman, Bitcoin’in (BTC) bir değer deposu olarak kabul edilip edilemeyeceğini tartışmaya devam ederken, Bollinger Bantları (BB) göstergesinin mucidi John Bollinger, yakın zamanda yaptığı açıklamada bunun algılama şekline bağlı olarak değiştiğini belirtti.

Bollinger, belirli bir varlığın ‘güvenli liman’ olarak belirlenmesinin kesin bir yolu olmadığına inanıyor. John Bollinger şunları dile getirdi:

“Güvenli liman durumu bir algı meselesidir, gerçek değil. Eğer bir varlığın güvenli bir sığınak olduğu düşünülüyorsa, öyledir. Mesele tamamen psikolojik.”

Bitcoin fiyatında son birkaç gün içinde gerçekleşen yüzde 16’lık çöküş, popüler güvenli liman anlatısınada darbe vurdu. Ekonomist Alex Krüger, varlığın mevcut görünümünün ‘son derece belirsiz’ kaldığını söyledi.

Bununla birlikte Bitwise CEO’su Hunter Horsley ise, konuyla ilgili yaptığı açıklamada düşüşe rağmen Bitcoin’in hala güvenli bir liman olarak değerlendirilebileceğini söyledi. Peki Horsley neden böyle düşünüyor? Horsley’e göre, Bitcoin güvensiz bir liman olsaydı ve küresel piyasalarla doğru orantılı bir grafik çizseydi Bitcoin fiyatının %41’lik bir düşüş yaşaması gerekirdi.

Son olarak BlockTower’den Ari Paul, Bitcoin’in güvenli liman olarak değerlendirilmesi için, henüz çok erken olduğu görüşünde.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?