Bitcoin Hakimiyetinde Artış! Altcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor?

Bitcoin şaşırtıcı bir hızla yükselmeye devam ediyor. 16 Aralık’ta, ilk olarak 20.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı, ardından 22.000 dolar’ı aynı kolaylıkla kırdı. Önde gelen kripto para, kripto borsalarında (Kraken’de) 23.000 dolar seviyesini aştığı için yeni bir rekor daha belirlendi. Fed’in daha fazla dolar basmayı planladığına dair daha fazla haber çıktıkça Bitcoin yükselmeye devam ediyor. Bununla birlikte, nakit rezervlerini devalüasyondan kurtarmak için giderek daha fazla büyük finans kurumu Bitcoin sektörüne giriyor.

Mart ayında COVID kaynaklı piyasa çöküşü sırasında gördüğümüz en düşük seviyelerden bu yana fiyat yaklaşık %560 arttı ve bu noktada, sınırın yalnızca gökyüzü olduğu düşünülüyor. Yazının kaleme alındığı, Bitcoin 23.306 dolar’dan işlem görüyor.

Bunların yanında Bitcoin’in hakimiyeti de artıyor. Bu yazının yazıldığı sırada, %66 seviyesinin üzerinde duruyor. Bitcoin’in hakimiyeti, tüm kripto para piyasası ile karşılaştırıldığında BTC’nin nispi payını gösteren bir endekstir. Yükselişte olduğunda, bu altcoin’lerin acı çektiği anlamına gelir. Birçok kripto para birimi dolar değerinde artarken, genel altcoin pazar payı azaldı. Altcoin trader’ları için en iyi durum senaryosu, Bitcoin’in sakinleşmesi ve konsolide olması, sonrasında ise sözde altcoin sezonuna yol açması olacaktır. Altcoin sezonunda ise, BTC’nin nispeten istikrarlı kaldığı ve altcoin’lerin dolar ile BTC değerlerinde patlamaya başlaması bekleniyor.

Bitcoin bütün ilgiyi üzerine toplamışken altcoin’lerin nasıl bir yol izleyeceği de, yatırımcıları tarafından merak ediliyor. Yerli analistlerden Selcoin (@selcoin) altcoin’ler ile ilgili şu yorumda bulundu:

“Şunu söyleyeyim ki sabredenler için altcoin’lerde çok iyi kazançlar elde edebileceğimiz bir döneme evrileceğiz. Not alın. Vakitlice konuşacağız. Bugün değil.”

Yine popüler analistlerden Rookie (@altcoinrookie) Twitter üzerinden yaptığı değerlendirme de aşağıdaki grafik ile birlikte şunları söyledi:

“Her ikisi de yemyeşil olacak. O zaman çok zengin olacağız.      İmza: Alt party bekleyenler”

atırı

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.