Bitcoin Hakimiyeti Son 5 Ayın En Düşük Seviyesinde!

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, bir haftadan uzun bir süredir sıkı işlem aralığının dışına çıkmazken, bazı altcoinler yükselişe geçti. Sonuç olarak, Bitcoin hakimiyeti son beş ayı en düşük seviyesine geriledi.

Altcoinler volatilite göstermeye devam ederken, Bitcoin sakin kalıyor. Bu, BTC’nin kripto para piyasası üzerindeki hakimiyetini %62’ye düşürüyor, bu da beş ayın en düşük noktası.

Geçtiğimiz 24 saat, altcoin pazarının son zamanlarda büyük bir volatilite gösterdiği başka bir örnek olarak karşımıza çıkıyor. Bugünün lideri Terra (LUNA), yaklaşık %40 artışla 0.37 dolara yükseldi.

Bir başka önemli kazanç elde eden Swipe. SXP’ın, birkaç gün önce başlayan etkileyici yükselişi devam ediyor. Yakın zamanda Binance tarafından satın alınan Visa banka kartı platformu, bir hafta önce 0.55 dolardan işlem görüyordu ve şimdi ise 1.9 dolara kadar çıktı. Bu yükseliş, 7 gün içindeki %200’ün üzerinde bir artışı temsil ediyor.

Ampleforth (AMPL), Kava (KAVA) ve Quant (QNT) de bu yazının kaleme alındığı sırada çift haneli artış yaşayan altcoinler arasında.

Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Bitcoin SV ve Cardano her iki yönde de keskin bir şekilde hareket etmese de Binance Coin bugün %5’ten fazla yükseldi.

Diğer yandan Bitcoin, 9.000 ila 9.300 dolar arasında tanıdık ticaret bölgesinin dışında belirleyici bir adım atmayı reddediyor. Birkaç saat önce, önde gelen kripto para birimi yukarı doğru hareket etmeye çalıştı, ancak Bitstamp’ta 9.250 doların üzerine çıkamadı. Bu karşılaştığı direnç, BTC’yi 9.180 dolara düşürdü.

Sonuç olarak, Bitcoin açığa çıkmış 9.300 dolarlık direnç hattını geçemediği için, çoğu altcoin değeri artıyor ve BTC’nin pazar üzerindeki hakimiyeti azalıyor. CoinMarketCap’ten elde edilen veriler, Bitcoin’in hakimiyetinin %20’nin üzerinde zirveye ulaştığı 2020 Halving etkinliğinden bu yana kademeli olarak azaldığını ortaya koyuyor. Ancak şu an, %62’ye düştü ve bu da son 5 ayın en düşük seviyesi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.