Bitcoin Hakimiyet Oranındaki Düşüş Neye İşaret Ediyor?

Bitcoin’in baskınlığı, bu hafta BTC’nin yükselmesine rağmen, yıl içindeki en düşük seviyesine geriledi.

Bitcoin istikrarlı yükseliş hareketini sürdürüyor ve şu anda 9.700 dolar civarında güvenli bir şekilde işlem görüyor. Bunun yanında Ethereum 300 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Diğer altcoinler de son 24 saat içinde önemli kazançlar elde etti, böylece BTC’nin pazar üzerindeki hakimiyeti, 2020’nin en düşük seviyesi olan %60’a doğru azaldı.

Altcoinler Yükseliyor

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, ileriye doğru kararlı hareketini sürdürdü. Ethereum, 21 Temmuz’da 235 dolardan işlem görüyordu, ancak devam eden DeFi çılgınlığı nihayet ETH fiyat performansını olumlu yönde etkiledi. ETH bir haftadan az bir sürede yaklaşık %30 değer kazandı ve şu an 300 dolarlık çizginin hemen üzerinde yer alıyor. Bu yazı yazılırken Ethereum, Haziran 2019’dan bu yana en yüksek seviye olan 320 dolara yaklaşıyor.

Çoğu altcoin de aynı şekilde değer kazandı. Bunlar: Ripple (%7) 0.22 dolar, Bitcoin Cash (%3.5) 250 dolar, Bitcoin SV (%4) 190 dolar, Litecoin (%3.3) 49 dolar, ve Stellar (%4.2) 0.102 dolar. Yine de, piyasa değerine göre ilk 20 coin arsında en önemli kazancı Cardano elde etti. ADA bugün %14’ün üzerinde yükseldi ve Ethereum’a benzer şekilde, Cardano haftanın başından bu yana 0.117 dolardan neredeyse %30 arttı.

Ampleforth, %14’ten fazla değer kazanarak 2.53 dolara ulaştı. Nexo ve ABBC Coin de sırasıyla %11,3 ve %10,8 oranında çift haneli değer kazandı. Dünkü büyük artıştan sonra, Swipe bugün geri çekiliyor. SXP %10,4 düştü, ancak son dönemdeki olumlu performansı nedeniyle fiyat hala yaklaşık 2 dolar seviyesinde.

Bitcoin’in Sürekli Artışı Hakimiyetini Düşürüyor

Bitcoin sonunda, 9.000 – 9.300 dolar arasındaki alışılmış ticaret aralığının üzerine çıktı. Bitcoin, 9.500 dolarlık direnci aştı ve ileriye doğru devam etti. Ancak 9.800 dolarlık güçlü dirence yaklaştığında başarısız oldu.

Her ne kadar BTC bu hafta boyunca iyi bir performans sergilemiş olsa da, piyasa üzerindeki hakimiyeti azaldı. Bitcoin’in toplam piyasa değerini diğer tüm kripto paralarla karşılaştıran metrik, art arda birkaç haftadır düşüyor. Şu an itibariyle %60.4 seviyesinde (bir yılın en düşük seviyesi). Çoğu altcoin sürekli olarak yükselişte, sıklıkla çift haneli olan bu artışlar devam etmekte olan bir altcoin sezonu olduğunu düşündürmekte.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.