Bitcoin Hakimiyet Oranındaki Düşüş Neye İşaret Ediyor?

0
258

Bitcoin’in baskınlığı, bu hafta BTC’nin yükselmesine rağmen, yıl içindeki en düşük seviyesine geriledi.

Bitcoin istikrarlı yükseliş hareketini sürdürüyor ve şu anda 9.700 dolar civarında güvenli bir şekilde işlem görüyor. Bunun yanında Ethereum 300 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Diğer altcoinler de son 24 saat içinde önemli kazançlar elde etti, böylece BTC’nin pazar üzerindeki hakimiyeti, 2020’nin en düşük seviyesi olan %60’a doğru azaldı.

Altcoinler Yükseliyor

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, ileriye doğru kararlı hareketini sürdürdü. Ethereum, 21 Temmuz’da 235 dolardan işlem görüyordu, ancak devam eden DeFi çılgınlığı nihayet ETH fiyat performansını olumlu yönde etkiledi. ETH bir haftadan az bir sürede yaklaşık %30 değer kazandı ve şu an 300 dolarlık çizginin hemen üzerinde yer alıyor. Bu yazı yazılırken Ethereum, Haziran 2019’dan bu yana en yüksek seviye olan 320 dolara yaklaşıyor.

Çoğu altcoin de aynı şekilde değer kazandı. Bunlar: Ripple (%7) 0.22 dolar, Bitcoin Cash (%3.5) 250 dolar, Bitcoin SV (%4) 190 dolar, Litecoin (%3.3) 49 dolar, ve Stellar (%4.2) 0.102 dolar. Yine de, piyasa değerine göre ilk 20 coin arsında en önemli kazancı Cardano elde etti. ADA bugün %14’ün üzerinde yükseldi ve Ethereum’a benzer şekilde, Cardano haftanın başından bu yana 0.117 dolardan neredeyse %30 arttı.

Ampleforth, %14’ten fazla değer kazanarak 2.53 dolara ulaştı. Nexo ve ABBC Coin de sırasıyla %11,3 ve %10,8 oranında çift haneli değer kazandı. Dünkü büyük artıştan sonra, Swipe bugün geri çekiliyor. SXP %10,4 düştü, ancak son dönemdeki olumlu performansı nedeniyle fiyat hala yaklaşık 2 dolar seviyesinde.

Bitcoin’in Sürekli Artışı Hakimiyetini Düşürüyor

Bitcoin sonunda, 9.000 – 9.300 dolar arasındaki alışılmış ticaret aralığının üzerine çıktı. Bitcoin, 9.500 dolarlık direnci aştı ve ileriye doğru devam etti. Ancak 9.800 dolarlık güçlü dirence yaklaştığında başarısız oldu.

Her ne kadar BTC bu hafta boyunca iyi bir performans sergilemiş olsa da, piyasa üzerindeki hakimiyeti azaldı. Bitcoin’in toplam piyasa değerini diğer tüm kripto paralarla karşılaştıran metrik, art arda birkaç haftadır düşüyor. Şu an itibariyle %60.4 seviyesinde (bir yılın en düşük seviyesi). Çoğu altcoin sürekli olarak yükselişte, sıklıkla çift haneli olan bu artışlar devam etmekte olan bir altcoin sezonu olduğunu düşündürmekte.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın