Temmuz 20, 2020

Bitcoin Haftaya Nasıl Başladı? İşte Önemli Fiyat Seviyeleri!


Son zamanlarda daha küçük altcoinler daha iyi performans gösterdiğinden, Bitcoin hakimiyeti %62.00’nin altına düştü. Altcoin sezonu başlangıcını ilan etmek için henüz çok erken olsa da, altcoin’lere olan ilginin açıkça arttığını söyleyebiliriz.

BTC şu anda 9.180 dolardan işlem görüyor. Bitcoin, bir önceki haftadan bu yana kısa vadeli düşüş sinyali olarak yorumlanabilen 9.200 doların altında kaldı. Mevcut fiyatın üstünde, ilk direnç seviyesi 9.200 dolar, ikincisi 9.500 dolar ve üçüncüsü 10.000 dolar. Mevcut fiyatın altında, ilk destek seviyesi 8.950 dolar, ikincisi 8.550 dolar ve üçüncüsü 8.400 dolar. Piyasa uzmanları Bitcoin fiyatını değerlendirmeye devam ediyor. Bu haberimizde İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan’ın görüşlerine yer verdik.

Şant Manukyan daha önce başka biri tarafından söylenen “Bitcoin bir stablecoin haline döndü” ifadesine katıldığını belirtti. Bilindiği üzere Fed’in para basma politikasının Bitcoin fiyatını olumlu yönde artıracağına dair yaygın bir görüş vardı. Fakat Manukyan bu fikre katılmadığını tekrar dile getirdi. Halving sonrasında da fiyatta bir değişim yaşanmadığını hatırlatan Manukyan şu ifadeleri kullandı:

“Demek ki piyasa da daha farklı bir fiyatlama var. Yani her şeyi manipülasyonla, komplo teorileriyle açıklayamayacağımıza göre burada ayrı bir fiyatlama olduğunu söyleyebiliriz. Network etkisiyle olabilir. Nasıl olacağını ben de çok net bilmiyorum ama konunun daha farklı fiyatlandığını görebiliyoruz.”

Manukyan ayrıca kısa vadede 9.400 uzun vadede ise 10.400 seviyelerine dikkat çekti ve buralarda kırılma olmadan fiyatta bir değişiklik olmayacağını söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?