Ocak 23, 2024

Bitcoin Güne Düşüşle Başladı: Fiyat Neden Düşüyor, İşte Olası Tahminler!

Öncü kripto varlık Bitcoin bugün önemli ölçüde düşüş yaşayarak 39.494,65 dolara ulaştı. Bu son düşüş piyasa değerini 784,8 milyar dolara düşürdü ve 24 saatlik işlem hacmi 30 milyar dolara ulaştı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere son güncelleme itibariyle Bitcoin biraz toparlanarak 40.032,31 dolar civarında işlem görmeye başladı. Ancak 24 saatlik aralık kripto para birimi için çalkantılı bir döneme işaret ediyor ve 39.494,65 dolar ile 41.269,88 dolar arasında dalgalanıyor.

Bitcoin’in değerindeki düşüş eğilimi büyük ölçüde Bitcoin borsa yatırım fonlarından önemli çıkışlara bağlanabilir. Özellikle, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) sadece bir gün içinde 640 milyon dolarlık şaşırtıcı bir çıkışa tanık oldu ve şimdiye kadar yaşadığı en büyük çıkışa işaret etti. Şu ana kadar çekilen toplam miktar 3,45 milyar dolara ulaştı. Önde gelen NFT analisti James Seyffart, sosyal medya paylaşımında bu eğilime işaret ederek, bu çıkışların artan hızının altını çizdi.

Ayrıca analist Holger Zschaepitz, Bitcoin ETF’lerine olan ilginin azaldığını ve bunun da Bitcoin ile teknoloji hisseleri arasındaki korelasyonun geçtiğimiz hafta 0,3 gibi düşük bir seviyeye inmesiyle aynı döneme denk geldiğini vurguladı.

Piyasa Analistlerinden Düşüş Eğilimi

BTC’nin tanınmış bir eleştirmeni olan Peter Schiff, özellikle ProShares Bitcoin Strategy ETF’ye odaklanarak düşüş tahminlerini paylaştı. Bitcoin vadeli işlemlerini takip eden bu ETF, Ekim 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana iki yıldan biraz fazla bir süre içinde %50’nin üzerinde bir düşüş yaşadı. Schiff diğer ETF’lerin de aynı kaderi paylaşacağını düşünüyor. Finans dünyasının bir diğer etkili sesi Jim Cramer, daha önce amiral gemisi kripto para biriminin bir temel bulmakta zorlanacağını öngörmüştü.

Kaynak : u.today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?