Mart 4, 2024

Bitcoin FOMO’su Kapıda: PlanB’nin Yeni Yorumu Yine Tartışma Yarattı!

Analist PlanB, Bitcoin fiyatının artık aşırı yükselişler ve oynaklığın olağan olduğu piyasa döngüsü aşamasına girdiğini belirterek yeni yorumunu paylaştı.

Yeni bir strateji oturumunda görüşlerini açıklayan PlanB, Bitcoin’in piyasa döngülerinin dört aşamasını göstermeye çalışan bir grafik paylaştı. Bu grafik, birikim aşaması, boğa piyasası, dağıtım ve ayı piyasası gibi dönemleri görsel olarak açıklıyor. Tartışmalı stoktan akışa (S2F) modelinin de yaratıcısı olan PlanB’ye göre BTC , “yüz eriten FOMO (kaçırma korkusu)” ve büyük rallilerin yanı sıra %30’luk düşüşler getirecek olan boğa piyasasına yeni girdi.

PlanB’nin açıklamalarına göre, Bitcoin’in piyasa döngülerindeki bu evre değişimi, yatırımcıların dikkatini çekiyor ve gelecek dönemlerde piyasada nelerin beklenmesi gerektiği konusunda bir fikir veriyor. Özellikle, Bitcoin’in boğa piyasasına girmesiyle birlikte, fiyat hareketlerinde daha büyük oynaklıklar ve daha dramatik fiyat artışları yaşanması bekleniyor. Ancak, bu durumun yanı sıra %30’luk düşüşlerin de mümkün olduğu vurgulanıyor.

PlanB, “birikim aşamasından geçiyoruz, ki şu anda bitti, artık istikrarlı büyüme, kolay satın alma vb. yok. Hayır, boğa piyasasına geçiyoruz, bu yüzden yüz eriten FOMO, aşırı fiyat pompaları olacak. Ve ayrıca, çoklu %30 oranın düşüşler de olacak.” şeklinde ifade ederek, Bitcoin’in piyasada yaşayabileceği bu ani dalgalanmaların yatırımcıları şaşırtabileceğini belirtiyor.

bitcoin fiyatı yeni bir fomoyla karşı karşıya

PlanB’nin açıklamaları, Bitcoin’in giderek daha fazla kurumsal yatırımcının dikkatini çektiği bir döneme denk geldiğini de gösteriyor. Özellikle, borsa yatırım fonları (ETF’ler) gibi geleneksel finansal araçlar aracılığıyla Bitcoin’e olan ilginin artması, fiyat artışlarının ivme kazanmasına katkı sağlıyor. Bu durumun önümüzdeki dönemde Bitcoin fiyatını daha da yükseltebileceği düşünülüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere PlanB’nin tahminleri ve piyasadaki gelişmeler, Bitcoin’in geleceğine dair önemli ipuçları sunuyor. Ancak, yatırımcıların bu dönemde beklenmedik fiyat hareketlerine karşı dikkatli olmaları ve piyasanın oynaklığına karşı hazırlıklı olmaları önem taşıyor.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?