Şubat 28, 2024

Bitcoin Fiyatının Bir Sonraki Yönü Ne Olacak? İşte Son Gelişmeler

Bitcoin fiyatı yakın zamanda 58.000 dolara ulaşarak kripto para piyasasında büyük bir coşku yarattı. Bu yükseliş eğilimi, 3,2 milyar doları aşan önemli spot ETF hacimleri ve 520 milyon dolarlık net girişlerle destekleniyor. Ancak asıl soru şu: Bu büyüme devam edebilir mi, yoksa 50.000 dolara seviyesine doğru bir düzeltme mi beklemeliyiz?

bitcoin fiyatının sonraki yönü ne olacak?

Son artış sadece gerçek talepten değil, aynı zamanda kısa vadeli likidasyonların ve spekülatif alım dalgasının etkisinden kaynaklanıyor. Bu, yerel borsalardaki fonlama oranlarının yükselmesi ve spot fiyatlar üzerinde %16’ya varan bir primle işlem gören uzun vadeli işlemlerde belirgin bir artışla kendini gösterdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere opsiyon piyasasında, yükselişe verilen tepki başlangıçta durgun oldu. Ancak, alım opsiyonu sahipleri arasında belirgin kar satışları ve aşağı yönlü koruma talebindeki artışla birlikte hareketlilik yaşandı. Bu faaliyet, risk geri dönüşlerinde %3 civarında seyreden bir rakamı gizledi.

Bitcoin fiyatı arttıkça volatilite talebi de arttı, ancak ani yükselişler satış baskısıyla karşılandı ve bu, piyasanın temkinli bir şekilde aşırı genişlemeye yönelik olduğunu gösteriyor. Gerçekleşen volatilite %40’a yakın seviyelerde seyrediyor ve piyasa, Mart sonuna doğru 60.000 dolar seviyesini hedefliyor.

Geleceğe dönük olarak, rallinin sürdürülebilirliği hala tartışmalı. Aşırı ısınan fonlama oranları, potansiyel bir düzeltmeye işaret edebilirken, spot ETF’lere giriş ivmesinin devam etmesi durumunda yükseliş trendi devam edebilir.

Bu durumda, yatırım stratejilerine dikkatle yaklaşmak önemlidir. Akümülatörlerin akıllıca bir seçim olduğu kanıtlanmıştır ve daha önce müşterilere spot kura göre %24 indirimle Bitcoin alma imkanı sağlamıştır. Ayrıca, Koşulsuz Sabit Kuponlu Dönüştürülebilirler (UFCC) kullanarak, fiyat dalgalanmalarından bağımsız olarak uzun Bitcoin pozisyonlarında getiri sağlayabilirsiniz.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?