Eylül 17, 2022

Bitcoin Fiyatını Kısa Vadede Neler Bekliyor?

Popüler bir kripto analisti, fiyatın daha da düşmesini önlemek için Bitcoin (BTC) fiyatının hangi seviyede kalması gerektiğini açıkladı.

Önde gelen kripto stratejisti Michaël van de Poppe, yeni bir YouTube videosunda, 165.000 abonesine BTC’nin “bir nükleer bombadan kaçınmak için” 19.300 dolar seviyesini koruması gerektiğini söyledi.

“Çünkü 19.300 dolar seviyesini kaybedersek, kısa bir süreliğine 18.500 doların altına inme ve özellikle son mumdan sonra yeni dipler yapma ihtimalimiz var, bu bizim için zor olacaktır.

Bu son destek ve eğer bu destek gerçekten korunmuyorsa veya herhangi bir destek sağlamıyorsa, büyük olasılıkla en aşağıya, 17.500 ila 18.500 dolara doğru nükleer bomba atacağız… ve sonra orada yeni bir destek arayacağız.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Van de Poppe, önümüzdeki hafta gerçekleşecek ABD Federal Rezerv toplantısına kadar Bitcoin’in büyük bir hamle yapmayacağını da ekledi. Beklenen bu gelişmeyle birlikte yatırımcıların kripto gibi riskli varlıkların yönü hakkında daha fazla bilgi alacağını düşünüyor.

“Önümüzdeki hafta Fed toplantısı var. Fed’den fikir alana kadar biraz yatay harekete veya konsolidasyona devam edersek şaşırmam.” 

Bitcoin, yazı yazılırken 19.831 dolar seviyesinde işlem görüyor, gün içinde %0.19 oranında değer kaybetti, ancak geçen haftaya kıyasla yaklaşık %7 oranında değer kaybetti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?