Ocak 29, 2024

Bitcoin Fiyatını Fırlatacak Detay: FED Faiz Kararını Açıklamaya Hazırlanıyor!

Bitcoin fiyatı bir süre durgun kaldıktan sonra 26 Ocak’ta ABD hisse senedi piyasalarıyla uyumlu olarak yükseliş kaydetmeyi başardı. 827 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan BTC, 42.200 dolar civarında işlem görüyor.

Bu hafta, Federal Rezerv 2024 yılı için ilk faiz oranı kararını açıklamaya hazırlanırken önemli bir dönüm noktasının başlaması da bekleniyor. Chicago Ticaret Borsası’ndan (CME) alınan görüşler, göstergelerin %96,9’unun faiz oranlarının değişmeyeceği beklentisine işaret etmesiyle güçlü bir fikir birliğine işaret ediyor.

Bununla birlikte, Mart ayındaki bir sonraki karar beklentisi, %47’lik kayda değer bir olasılıkla 25 baz puanlık potansiyel bir faiz indirimine işaret ederek, duyarlılıkta bir değişim olduğunu ortaya koymakta. Yatırımcılar ve analistler, bu tür kararların ekonominin çeşitli sektörleri üzerinde yaratabileceği etkinin farkında olarak bu gelişmeleri yakından takip ediyor.

Mart ayında gelecek karar ise Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin yarılanması öncesinde çok daha önemli olacak. Olası faiz indiriminin BTC yarılanmasının hemen öncesinde gelmesi işleri çok daha iyiye götürecektir.

Federal Rezerv’in duyurusuyla bağlantılı olarak, Amerika Birleşik Devletleri Ocak ayı işsizlik oranı da dahil olmak üzere kritik ekonomik verileri de açıklayacak. İşsizlik oranı, işgücü piyasasının sağlığı hakkında fikir veren ve daha geniş ekonomik algıları etkileyen önemli bir ölçüt olarak hizmet ediyor. Hafta boyunca piyasa katılımcıları, ABD’deki para politikası ve ekonomik koşulların gidişatına ilişkin sinyaller için bu olayları yakından izleyecek.

Bitcoin Fiyatı Şubat Ayında Ralli Yapacak mı?

Bu ayın başlarında ABD’de Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesi kripto topluluğu için tarihi bir dönüm noktası oldu. Bununla birlikte, BTC fiyatı Ocak ayında bu ay 38.000 dolara kadar düşerek satış baskısı altına girdi.

BTC fiyatı önümüzdeki Şubat ayında bir miktar toparlanma görebilir. Geçmiş veriler, Şubat ayında Bitcoin için tutarlı bir eğilim ortaya koyuyor ve ortalama %14,5 kârlılık ve 2020’den bu yana kayda değer bir negatif getiri yokluğu gösteriyor.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?