Şubat 12, 2023

Bitcoin Fiyatını Bilmişti: Analist Yatırımcılara Tüyoyu Verdi!

Bitcoin fiyatının Kasım ayında kaydettiği dip fiyatı tahmin eden bir analist yeni tahminini paylaştı. İşte analistin dikkat çektiği detaylar.

DonAlt takma adıyla tanınan analist BTC fiyatına dikkat ederen “shortlayan” herkesin hata yapıyor olabileceğini belirtti.

DonAlt, BTC’nin son dönemdeki yükseliş trendinin basitçe bozulmadan kaldığını söylüyor. Analist bu trendi fiyatta bir dizi yüksek-yüksek ve yüksek-düşük eşleştirmesi yapan bir varlık olarak tanımlıyor.

DonAlt, YouTube videosunda, Bitcoin rallisinin henüz bitmediğine dair inancını yeniden gözden geçirmesi için büyük bir geri çekilme gerekeceğini söyledi.

Görmek istemediğim şey sadece büyük düşüşler. Diyelim ki 20.000 ya da 19.000 dolara düştük, işte o zaman tezimin yanlış olduğu konusunda biraz endişelenmeye başlarım. Bu noktadan sonra hala yükselebilir ama tezimin yanlış olduğunu düşünürüm ve bu da muhtemelen satmak istememe neden olur.

Bunun üzerindeki her şey – yani bu noktada hiçbir şeyin beni pozisyonumdan çıkarabileceğini sanmıyorum.

Bitcoin geçtiğimiz yıl 9 Kasım’ında 15.724 dolar ile en düşük seviyesini gördü ve 1 Şubat’ta 24.182 dolara ulaştı.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?