Aralık 5, 2023

Bitcoin Fiyatındaki Yükseliş Bu Üç Altcoin Fiyatını Uçurabilir: İşte O Liste!

Kripto para piyasası yönünü yeniden ‘boğaların’ lehine çevirirken, Bitcoin fiyatı piyasadaki olumlu gidişatı yönetiyor. BTC, Mayıs 2022’den bu yana ilk kez 40.000 dolar seviyesini aşarken, Terra çöküşü öncesi seviyelerine doğru yükseldi. Kripto para ve finans piyasalarında yaşanan gerilemelere rağmen işler iyiye gidiyor. Bu da beklenen rallinin ilk sinyalleri olarak yorumlanıyor.

BTC fiyatındaki artış, potansiyel bir boğa koşusunun başladığını gösteriyor. Ancak, Bitcoin’in ralliye öncülük etmesi ve trilyon dolarlık bir varlık olması bekleniyor. Bu da altcoin piyasasında yer alan birçok varlığı güçlenebileceğine ilişkin spekülasyonları arttırıyor.

Chainlink (LINK)

chainlink grafiği

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Chainlink fiyatı çift haneli bir rakamın üzerine çıktığından bu yana yükselen paralel bir kanal içinde işlem görüyor. Hacim ise önümüzdeki günlerde yükseliş momentumunu koruyabilecek bazı olumlu seviyelere oldukça yakın durumda. 16 doların üzerine çıkılması, yükselen konsolidasyondan bir kopuşu belgeleyebilir ve 18 dolardaki bir sonraki dirence ulaşmak için güçlü bir yükselişi tetikleyebilir. LINK fiyatı son zamanlarda aşırı güç gösterdi. Ancak iyi bir ralliye başlamak için, DMI belirsiz olduğu için ufukta küçük bir geri çekilme olabilir.

Polygon (MATIC)

Polygon grafiği

Son günlerde büyük bir likidite akışıyla agresif davranışlar sergileyen Polygon, ardışık yükseliş mumları, yükseliş momentumunu koruyabilecek birikmiş satın alma baskısını göstermektedir. MATIC fiyatı yavaş yavaş dirence doğru tırmanıyor ancak 0,96 doları geçemedi. Ancak, ayılar şu anda ralliyi teslim almış gibi göründüğü için fiyat beklenenden biraz daha fazla zaman alabilir. Mevcut ticaret düzeni, fiyatın ya konsolidasyonun üzerine çıkabileceğini ya da bir süre seviyelerin etrafında dolaşabileceğini ve 2024’ün ilk birkaç gününde 1 doların üzerinde ince bir yükselişi tetikleyebileceğini gösteriyor.

Avalanche (AVAX)

AVAX grafiği

AVAX fiyatı yaklaşık 4 haftadır direnç bölgesi içinde yakından konsolide oluyor ve yeterli gücü sergiliyor. Hacimdeki düşüşe rağmen, boğalar ralliyi sıkı bir şekilde kontrol altında tutuyor gibi görünüyor, bu nedenle yeni bir likidite akışıyla kayda değer bir artış yaşanabilir. Fiyat şu anda 22 doların üzerinde işlem görüyor ve yakında 25 dolara ulaşabilir, bu da 30 dolarlık önemli dirence ulaşmak için güçlü bir temel oluşturabilir. Bu seviyelerin ötesinde fiyat, ilk 10 kripto sıralamasına girmenin yolunu açabilecek daha yüksek seviyelere doğru sağlıklı bir yükselişi tetikleyebilir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?