Bitcoin Fiyatındaki Düşüşün Sebebi Ne?

Bitcoin, son beş gündür 10.000 doların altında işlem görüyor. Bu fiyat düşüşünün nedenleri, hiçbiri genel kripto piyasası için uzun vadeli bir tehdit oluşturmayan bir dizi öngörülebilir sebeple ilişkilendirilebilir.

Bitcoin gibi emtialar hızlı değer artışları yaşarsa, bazı yatırımcılar elde ettikleri karlarını korumak için elindekileri hızlı bir şekilde satarlar. Dolayısıyla, geri çekilmeler, değer kazanan varlıkların ortak ve beklenen bir sonucudur.

10.000 doların üzerindeki hareket, Bitcoin için önemli bir psikolojik dönüm noktasıydı ve 20 Şubat’ta dikkate değer bir düzeltmeye neden oldu. Bu düzeltme bekleniyordu ama o zamandan beri, fiyat nispeten sabit kaldı. 10.000 seviyesinin önümüzdeki birkaç gün içinde tekrar kırılacağına dair açık bir işaret yok ama bunun yanında fiyatın daha da düşeceğine dair de bir işaret de yok.

Bununla birlikte son iki gün içinde dünyadaki hisse senedi ve emtia piyasalarında bir hareketlilik yaşandı. Analistler bu duruma sebep olarak koronavirüs üzerindeki belirsizliği işaret ediyor. Kripto piyasaları bir istisna değil, örneğin; altının fiyatında da yükseliş yaşandı.

Burada dikkat edilmesi gereken şey, Bitcoin madenciliğinin büyük birçoğunluğu şu anda Çin’de gerçekleşiyor olması. Virüsün Çin’in ekonomik ve endüstriyel sektörlerinde yarattığı kaos göz önüne alındığında fiyatı etkilemiş olmasıda şaşırtıcı değil.

Mevcut piyasa koşulundan bağımsız olarak, kripto para birimi için genel görünüm, hızlanmaya devam eden blockchain teknolojisinin benimsenmesine bağlı olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.