Şubat 26, 2020

Bitcoin Fiyatında Son Durum

Bitcoin’in (BTC) fiyatı 26 Şubat tarihinde istikrarlı bir şekilde düşmeye başladı ve son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 7’lik bir kayıp yaşadı. Coinbase ve Bitstamp borsalarıda dahil olmak üzere birçok borsada fiyatlar 9.270 dolardan 8.700 doların altına kadar geriledi.

9.000 dolar fiyat seviyesinin altına düşülmesi, Şubat 2020 için yeni bir en düşük seviye oldu. Bitcoin, 27 Ocak’tan bu yana 9.000 dolar seviyesinin altında işlem görmemişti.

Maalesef bu düşüş sadece kripto para piyasasına özel değil. ABD piyasaları da geçtiğimiz birkaç gün içerisinde büyük kayıplar verdi ve düşüş son bulmuş değil. Uzmanlar bu düşüşün koronavirüsün etkisiyle yaşandığını düşünüyor.

Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve XRP (XRP) dahil olmak üzere diğer önemli kripto para birimleri de Çarşamba günü sırasıyla yaklaşık olarak yüzde 8.5, yüzde 8.4 ve yüzde 8.3 değer kaybetti.

Son olarak popüler analistlerden Jonny Moe bugün yaptığı bir paylaşımda kısa bir süre içerisinde 8.200 dolar civarının test edilebileceğini söyledi.8.000 doların bariz bir dip olarak göründüğünü öne süren Moe, ek olarak yaşanan düşüşün kısa vadeli olmadığını, toparlanmanın en az 1 ay süreceğini de ekledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.