Haziran 1, 2020

Bitcoin Fiyatında Son Durum! Ünlü Analistler Ne Düşünüyor?


Ticaret uzmanı Scott Melker yakın zamanda paylaştığı bir tweet’te, Bitcoin fiyatının yaklaşık 9.500 dolar fiyatında yeni bir direnç seviyesi oluşturmayı başardığını iddia etti.

Piyasadaki en büyük kripto para birimi, 20 Mayıs’ta sona eren bir kırılmanın ardından hala 10.000 dolar seviyesine ulaşmaya çalışıyor.

Gelecek vaat eden aylık kapanıştan sonra, Bitcoin yazın ilk gününe durgun fiyat hareketiyle başladı. En iyi kripto para birimi yazının kaleme alındığı sırada yaklaşık 9.571 dolardan işlem görüyor.

Bu tür düşük volatilite dönemleri bir pazarın olumlu yönde bir toparlanma yaşadığının göstergesi olabilir, ancak Melker bunun sadece ‘yükseliş konsolidasyonu’ olduğunu söylüyor. Söyledikleriyle birlikte paylaştığı bir grafikte belirttiği siyah çizginin üzerine çıkmayı başarırsa BTC’nin fiyatının yükseleceğini düşünüyor.

Başka bir kripto para analisti olan Josh Rager, Bitcoin’in devam eden yükseliş trendini daha yüksek bir artışla sürdürmesi için 10.173 dolara yükselmesi gerektiğini belirtti.

Bununla birlikte, kripto analisti Wendy O ise, BTC’nin bu yıl 10.000 dolarlık seviyeyi aşma ihtimaline olanak vermiyor. Kripto para birimi ikna edici bir şekilde 9.550 dolar seviyesinin üzerine çıkarsa önyargısının değişeceğini iddia ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?