Bitcoin Fiyatında Son Durum! İşte Kritik Seviyeler

Bitcoin (BTC) 9.715 dolardan işlem görüyor. Önde gelen kripto para, altcoin pazarının öncülüğünü izleyen son 24 saat içinde yaklaşık %1.3 arttı. Birkaç büyük altcoin hafta sonu çok daha güçlü bir büyüme gösterdiği için Bitcoin’in pazar hakimiyeti %60.2’ye düştü.

ETH 300.00 doların üzerine çıktı ve Aralık 2019’dan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Cardano, 24 Temmuz Cuma günü Charles Hoskinson’ın IOHK ekibinin Shelley hard fork işlemini başlattığını duyurmasıyla yükselişe geçti.

Bitcoin İçin Önemli Seviyeler

Bitcoin için, 1 saatlik Bollinger Bandının üst çizgisi tarafından 9.760 dolar seviyesinde bir direnç oluşturulmuş durumda. Bir kez direnci aştığında, yukarı yönlü bir sonraki seviye olan 9.800 dolara odaklanacaktır, nihai yükseliş hedefi ise 10.000 dolar diyebiliriz.

1 saatlik grafikte aşağı yönlü RSI göz önüne alındığında kripto para, yukarı yönlü harekete devam etmeden önce 1 saatlik SMA50 ile güçlendirilmiş 9.600 dolara çekilebilir. Bu belirtilen destek kırılırsa fiyat, 9.550 dolara (1 saatlik SMA100) doğru hareket edebilir.

Uzmanlar Ne Düşünüyor?

Adamant Capital’ın CIO’su olan Tuur Demeester Bitcoin fiyatıyla ilgili öngörüsünü paylaştı. Bitcoin’in gelecekteki fiyatıyla ilgili umutlu olan ünlü isim şunları söyledi:

“Boğa partisi bitti mi bitmedi mi emin değilim… Yanılıyor olabilirim ama ben Bitcoin’in büyük bir hareketliliğe hazırlandığını düşünüyorum. Bazı altkoinler de Bitcoin’e bu süreçte eşilik edebilirler.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.