Haziran 15, 2020

Bitcoin Fiyatında Son Durum: Analistler Ne Düşünüyor?


Bitcoin, Mayıs ayından bu yana ilk kez Pazartesi günü 9.000 doların altına geriledi. Bunun yanında ikinci bir korona virüs salgını dalgasının riskleri konusunda artan endişeyle yaşanan küresel hisse senetlerinde bir düşüşe eşlik etti.

Bloomberg’den gelen konsolide fiyatlandırma verilerine göre, en büyük kripto para birimi Pazartesi günü yüzde 5.1’e kadar düştü ve sabah saatlerinde yaklaşık 9.100 dolara geriledi. Nisan ayının sonundan bu yana ilk kez, bazı analistler için bir direnç noktası olarak kabul edilen 50 günlük hareketli ortalamanın altına düştü.

Bitcoin, Halving etkinliğinin gerçekleştiği Mayıs ayından bu yana 10.000 dolar seviyesiyle büyük bir savaşa girdi fakat bu önemli psikolojik seviyenin üzerinde bir ralli gerçekleştiremedi.

Uzmanlara göre yaşanacak olan 2. dalga salgının küresel ekonomiyi daha fazla zora sokabilir. Bu durum Bitcoin fiyatını da, önceki Mart çöküşünde gördüğümüz gibi etkileyebilir.

Kripto borsası Luno’nun iş geliştirme başkanı Vijay Ayyar, Bitcoin fiyatında düşüşe dikkat çekti. “8.500 ABD dolarında durmasını bekliyorum, ama durmazsa 7.700 dolar, sonra da 7.100 dolara göz atarız.” ifadelerini kullandı.

Yerli analist Kripto Levent ise, Bitcoin’de (BTC) partinin bittiğini gösteren sinyallerin kesinleştiğini söyledi. Analiste göre ortalama 8.200 dolar seviyeleri büyük ihtimalle görülecek seviyeler. Bir diğer popüler analistlerden Dr. Hardfork düşüncelerini şu şekilde dile getirdi:

“BTC 9 bin 200 desteğini kırdı, 8 bin 600 ve altta 8 bin 200 önemli. 8 bin 200’ün kırılması durumunda çöküş sert olur.”

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?