Bitcoin Fiyatında Hareketli Günler! BTC İçin Sırada Ne Var?

10.000 dolar seviyesi, 2020 yılı başından bu yana Bitcoin için kritik bir seviye olmaya devam ediyor. Dijital varlık birkaç kez bu seviyenin üzerine çıkmaya çalışmış olsa da ayılar tarafından her seferinde güçlü bir red ile karşılaştı.

Bitcoin vs 10.000 Dolar

Geçtiğimiz gün, Bitcoin nihayet bu zor direnç seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Ardından güçlü bir hareketle 10.380 dolara kadar ulaştı. Ne yazık ki, yükseliş yarıda kesildi ve Bitcoin 9.500 dolara kadar düştü.

Santiment’in son tweet’ine göre Bitcoin, yıllık zaman diliminde işlem hacminde belirgin bir artış yaşıyor. Kripto para analiz platformu Santiment Bitcoin’in yükselişinin, zincirinin ve sosyal temellerinin ne kadar sağlam olduğunu yeniden gösterdiği değerlendirmesini yaptı. Ayrıca aylık zaman çizelgesinin ise farklı bir bakış açısıyla yorumlanması gerektiği belirtildi:

“Yıllık zaman dilimine bakıldığında BTC; reklam, alım satım hacmi ve yukarı-aşağı sosyal hacimde belirgin bir artış gösteriyor. Fiyat 11 bin dolara ya da ötesine gidebilecek konumda olsa da kısa vade aylık gidişata bakıldığında bu 3 ölçümde Mayıs ayının başından bu yana küçük bir düşüş mevcut”

Santiment ayrıca yatırımcılara bu noktada dikkatli olmaları ve önümüzdeki hafta hangi momentumun ilerlemeye başladığını görmek için BTC metriklerini izlemeleri gerektiği önerilerinde bulundu. Yatırımcıların bu hareketli dönemde yatırım yaparken oldukça dikkatli olmasında fayda var.

Önde gelen kripto para biriminin 9.500 seviyesinin altına inmesi satış baskısını artırabilir. Böyle bir durumda, ilk olarak 9070, 8800, 8500 seviyelerini destek olarak belirleyip takibini yapabiliriz. Direnç seviyesi olarak ilk etapta 9.800, 10.000 ve ardından 10.400 göze çarpıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.