Ekim 2, 2023

Ünlü Analistten Bitcoin Fiyatında Düzeltme Bekleyenlere Mesaj: “Boşuna Beklemeyin!”


Credible Crypto takma adıyla tanınan analist, Bitcoin fiyatının trader’lar için daha iyi bir giriş fırsatı sunmadan yükselebileceğini düşünüyor.

Credible, BTC’de kaydedilen son fiyat hareketinin 2019’dakine oldukça benzer olduğuna inanan trader’ların buna bağlı olarak bir düzeltme bekleyebileceğini düşünüyor. Ancak analist, Bitcoin’in mevcut piyasa yapısının 2019’daki fiyat hareketinden farklı olduğunu, çünkü 2019’daki ani parabolik ilerlemeden ziyade, uygun bir taban oluşturduktan sonra rallilerin çok daha yavaş gerçekleştiğini düşünüyor.

3.000-14.000 dolarlık dip arasındaki hareket parabolik bir ilerlemeydi ve parabol kırıldığında beklenen düşüş %80’e varmakta. Bunları genellikle büyük çöküşler/düzeltmeler takip eder, dolayısıyla çok derin bir geri çekilme yaşanır. Ancak mevcut yükseliş parabolik değil ve 20.000 doların altına doğru bir gerileme beklemek için neden yok.

Credible, Bitcoin fiyatının gerçekten de yukarı yönlü büyük bir hareketin başlangıcındaysa, BTC’nin düşük zaman dilimi dürtüsünün başladığı 26.370 doların altına düşmemesi gerektiğini düşünüyor.

bitcoin fiyat tahmini

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?