Bitcoin Fiyatında Düşüş! Piyasa Düzeltmesi Ne Kadar Sürecek?

0

Bitcoin Çarşamba günü 52.600 dolar’ın üzerine çıktıktan sonra, fiyat şimdi düşüş trendine girdi. Yazının kaleme alındığı sırada fiyat 47.100 dolar’a düştü ve bu nedenle Bitcoin’i kayıplara karşı savunmasız hale getiren bir bölgeye girdi.

Analitik firması Glassnode’un kurucu ortağı ve CTO’su Rafael Schultze-Kraft’ın belirttiği gibi, 47.000 dolar’da güçlü destek var: yaklaşık 500.000 BTC bu seviyede hareket etti. CTO’ya göre, bu seviyeyi korumak oldukça önemlidir, aksi halde bir sonraki yukarı doğru hareket gelmeden daha düşük seviyeleri test edebiliriz.

Bununla birlikte ünlü analistlerden Scott Melker, Twitter’da 245.000 takipçisiyle aşağıdaki tabloyu paylaşarak yalnızca “Olursa ne olur?” diye sordu. Analist, Bitcoin fiyatının bu yılın başındaki düzeltme sırasında olduğu gibi davranabileceğini ima etti. Bu varsayıma göre henüz dibe ulaşılmadı. Ocak ayında, 4 saatlik grafikte 187 mumla yerel yüksek seviyeden %31.6’lık bir düzeltme olmuştu. Bu tekrar ederse, BTC 40.000 dolar’a kadar düşebilir ve düzeltmeyi Mart ayı sonuna kadar uzatabilir.

Bunun yanında Bitcoin’in S & P500 ile ilişkisi, Mart 2020’deki çöküşten bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın dünkü konuşması da büyük ilgi gördü. Powell’ın açıklamalarıyla birlikte ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde yukarı yönlü hareket geldi, Bitcoin ve hisse senetleri ise düşüş yaşadı.

Şimdilik Bitcoin tarafında kurumsal ilgi azalmış gibi görünüyor. Fakat Bitcoin piyasasındaki genel duyarlılığın yanı sıra uzun vadede kurumlar ve büyük yatırımcılar birer yükseliş faktörü olmaya devam edebilir.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın