Şubat 16, 2020

Bitcoin Fiyatında Düşüş! Endişeye Gerek Var Mı?

Tradingview.com’a göre Bitcoin fiyatları Cumartesi günü geç saatlerde keskin bir düşüşle 9.800 dolar seviyesine kadar geriledi. O zamandan beri Bitcoin beş haneli sayılarda işlem görüyor.

Analist Josh Rager, piyasalar için sağlıklı olan birkaç haftalık aşağı yönlü fiyat hareketinin yanlış olmadığını belirtti. Josh Rager yaptığı açıklamada “Birçoğu satın alma fırsatını arıyordu ve bu çok sayıda fırsat sunabilir.” sözlerini de dile getirdi.

Bir diğer analist olan Crypto Michael da kripto sektöründe yaşanan bu düzeltmenin büyük bir sorun olmadığı görüşünde. Michael’a göre Bitcoin 9.500 dolar seviyesine kadar çekilmesi bile normal bir gelişme olur.

Geçen haftaki 2020 zirvesinden bu yana, Bitcoin fazlasıyla değer kaybetti. Altındaki iki destek bölgesi 9.750 dolar ve yaklaşık 9.300 dolar. BTC 8.000 dolar aralığına düşene kadar alıcılar tekrar harekete geçmeyebilir.

Bitcoin 10.500 dolar seviyesini zorlarken bu şekilde düşmesi yatırımcıların endişelenmesine sebep oldu. Ama şunu belirtmekte fayda var: piyasa düzeltmeleri sağlıklıdır ve uzun bir kazançtan sonra gereklidir.

Bitcoin yazının kaleme alındığı saat itibariyle yaklaşık olarak 9.985 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?