Ocak 24, 2024

Bitcoin Fiyatında Bu Seviyeye Dikkat: İşleri Tamamen Değiştirebilir!

Bitcoin fiyatı son bir haftada %6’nın üzerinde değer kaybederek sık sık 40.000 doların da altına geriledi. Fiyat son 24 saatte hafif bir toparlanma gösterse de genel olarak zayıflıklar devam ediyor.

Analist Ali Martinez, BTC fiyatındaki gidişatı belirleyeceğine inandığı 38.000 dolarlık seviyeye ilişkin dikkat çeken bir analiz yayınladı. Martinez’e göre bu seviyenin altında bir kapanış, BTC’de düşüşlerin devam edeceğine dair ilk sinyal olabilir. Bu da sıradaki hedefin 33.000 dolar civarındaki destek bölgesi olacağı anlamına gelebilir.

bitcoin fiyatı düşüş riskiyle karşı karşıya

Bu kritik destek alanı, paralel bir kanalın alt sınırı başta olmak üzere, 0,5 Fibonacci geri çekilme seviyesi ve 50 haftalık basit hareketli ortalama gibi birçok temel teknik kesişimin kümesi. Bu faktörlerin bir araya gelmesi, Bitcoin fiyatında daha fazla düşüşü engelleme potansiyeline sahip güçlü bir destek oluşturuyor ve piyasa katılımcılarının yakından gözlemlemesi için kilit bir seviye olarak öne çıkıyor.

Ali Martinez, son iki Bitcoin boğa döngüsünde gözlemlenen tarihsel eğilimleri de inceleyerek ilginç bir eğilim buldu. Martinez, bu önceki döngüler sırasında Bitcoin’in %78,6 Fibonacci seviyesine ulaştıktan sonra genellikle %50 Fibonacci seviyesine geri çekildiğini belirtiyor.

Bu tarihsel modellerle paralellikler kuran Martinez, Bitcoin fiyatının yakın zamanda %78,6 Fibonacci seviyesine tekrar ulaşarak potansiyel bir düzeltmeye işaret ettiğini gözlemliyor. Martinez, tarihsel modelin devam etmesi halinde fiyatın %50 Fibonacci düzeltme seviyesiyle aynı hizaya gelerek 32.700 dolara kadar düşebileceğini tahmin ediyor.

GBTC hisselerindeki güçlü satışın ortasında ETF onayından bu yana Grayscale’in yoğun Bitcoin satışı devam ediyor. Arkham tarafından bildirilen önemli bir hamlede Grayscale, yaklaşık 660 milyon ABD Dolarına eşdeğer 17.140 Bitcoin’lik önemli bir transfer gerçekleştirdi, bu fonlar Coinbase Prime Deposit’e taşındı.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?