Temmuz 18, 2022

Bitcoin Fiyatında Beklenen Rahatlama Rallisi Gelecek Mi? Analist Açıkladı!


Son güncellenme : 19.07.2022 - 19:38

Popüler bir kripto stratejisti, önümüzdeki birkaç ay içinde BTC’nin nasıl bir yol izleyeceğine dair tahminlerini paylaştı. Analistin tahminine göre Bitcoin (BTC) fiyatında artış görebiliriz.

Kaleo takma adıyla tanınan analist, aşağıdaki grafikle birlikte 527.900 Twitter takipçisine güçlü bir Bitcoin rallisinin yakın olduğunu söyledi.

“Bitcoin/BTC. Yakında.”

Bitcoin dolar

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Kaleo söz konusu tahmininde, kısa vadede 20.000 doların altına düşmeden önce yaklaşık 28.000 dolara kadar büyük bir Bitcoin sıçraması öngörüyor. Bu hareketi de 30.000 dolara kadar bir yükseliş takip ediyor.

Kripto stratejisti, bahsettiği fiyat aralığının önümüzdeki aylarda Bitcoin için “en olası” senaryo olduğunu düşünüyor.

“Hala en olası sonucun en azından önümüzdeki birkaç ay boyunca 20.000 dolar ve 30.000 dolar arasında bir işlem aralığı olduğuna inanıyorum, bu nedenle buradan bir sıçrama bizi 30.000 dolar civarına götürebilir, ama henüz aşırı heyecanlanacak bir şey olarak görmüyorum.”

Kaleo ayrıca Bitcoin boğaları bir rahatlama rallisini ateşleyebilse bile, yükselişin muhtemelen yeni bir boğa piyasasının başlangıcı olmayacağı konusunda uyarıyor.

“Sıkıştığımız bu 20.000 dolarlık mini aralıkta göreceğimiz bir sonraki yukarı yönlü adım, sürdürülebilir yeni bir boğa piyasası için ivmeye geçişin sinyalini vermese de, son zamanlarda gördüğümüz aylarca süren düşüş fiyat hareketinden sonra ihtiyaç duyulan bir rahatlama rallisi sağlayacaktır.

Umarım eğlenceli olur, ama açgözlülüğe dönüşmesine ve sizi tamamen tüketmesine izin vermeyin. Sabırlı olun, biriktirmeye devam edin, yengeç piyasasından (bir varlığın uzun bir süre boyunca aynı fiyat etrafında hareket ettiği, ne boğa piyasasına ne de ayı piyasası kotasyonlarına girdiği piyasa eğilimi) kurtulun ve 2024/2025’te kral olun.” 

Yazının kaleme alındığı sırada Bitcoin, gün içinde %2,.94 artışla 22.192 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?