Haziran 10, 2024

Bitcoin Fiyatında Balina Alarmı: Yeni Hedef Belli Olmuş Olabilir!


Bitcoin fiyatı bir süredir dikkat çekici bir yukarı ya da aşağı hareket yapmaktan uzak dururken, on-chain veriler yatırımcıların fiyat artışı beklentisi içinde olabileceğini gösteriyor.

CryptoQuant’ın kurucusu Ki Young Ju’ya göre, Bitcoin balinaları 69.000 dolar seviyesinde büyük long pozisyonlar açtı. Bu durum, büyük yatırımcılar arasında potansiyel bir fiyat artışı konusundaki beklentiye işaret ediyor.

Kripto para analisti Ali Martinez’in paylaştığı veriler de bu iyimser görüşü destekler nitelikte. Martinez, 7 Haziran’da yaptığı bir X gönderisinde HTX kripto para borsasında ‘Bitcoin Taker Buy Sell Ratio’nun 730 seviyesine çıktığının altını çizdi. Bu oran, aşırı alım baskısı ve güçlü bir boğa hissiyatı anlamına geliyor. Bu alım aktivitesindeki artış, Bitcoin fiyatında yakın vadede potansiyel bir yukarı yönlü hareket olabileceğini işaret ediyor.

bitcoin balinaları yeniden yükseliş çabasında

Bitcoin Balina Aktivitesindeki Artış

Özellikle, bu veriler CryptoQuant tarafından yayınlanan ve balinalar ile kalıcı yatırımcılar tarafından Bitcoin talebinde bir artış olduğunu belirten bir raporun ardından geldi. Raporda, sürdürülebilir bir fiyat artışı için talep artışının hızlanmasının gerektiği vurgulanarak, BTC’nin yakın zamanda bir fiyat artışı yaşayabileceği ima ediliyor.

Mevcut Bitcoin balinalarının aktivitelerinin, 2020’deki hareketlerine benzer olması dikkat çeken bir başka detay. O dönemde BTC, altı ay boyunca 10.000 dolar civarında seyretmiş ve tezgah üstü işlemlerle (otc) bu seviyeden yukarı çıkmıştı. BTC, 10.000 dolardan 60.000 doların üzerine çıkmadan önce benzer bir durgunluk yaşamıştı.

Santiment, günlük aktif adresler trendinde bir kırılma tespit etti. 8 Haziran’da Martinez, son 24 saat içinde 765.480 BTC adresinin aktif hale geldiğini belirledi. Bu aktif adreslerdeki artış, kripto para piyasasındaki boğa koşusunun devam edeceğine dair olumlu bir işaret olarak yorumlanıyor.

Şu anda Bitcoin, 70.000 dolar direnç seviyesini hedefliyor. Haftanın başında, varlık 71.000 dolara kadar yükseldikten sonra bu seviyeyi koruyamadı.

Kripto trader’ı TradingShot, Bitcoin’in yükselme potansiyeline sahip olduğunu belirterek, yatırımcıları 50 günlük hareketli ortalama (MA50) aralığında potansiyel alım fırsatlarına dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Kaynak : Finbold

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?